Skocz do zawartości

Pierwsze w życiu wycinanie skrzydeł drutem oporowym, od czego zacząć?


Kamilos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Ja polecam pomyśleć o zakupie ładowarki iCharger. W dłuższej perspektywie zabawy w modelarstwo porządna ładowarka się przydaje, a w 106b+ oprócz możliwości ładowania praktycznie wszystkich typów akumulatorów używanych w modelarstwie jest bonusowo tryb wycinania drutem oporowym. Wystarczy tylko ramkę sobie zbudować i podłączyć, wygodnie i bezpiecznie.

Ta opcja mi się bardzo podoba znalazłem tą ładowarke ale coś tanio bo nawet na allegro ona kosztuje 520zł.A oto link to ładowarki http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=39615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wycinarkę zrobiłem z suszarki za 18 zł i starego zasilacza od dyskmana. Wyciągamy sprężynę z suszarki i rozciągamy. Montujemy na ramce najlepiej z zamontowaną z jednej strony sprężyną (drut podczas nagrzewania wydłuży się) W zależności od długości drutu będziesz potrzebował różnego prądu. U mnie przy długości 40 cm wystarczał zasilacz na 12V ale nie pamiętam w tym momencie ile Amperów. Osobiście korzystałem też z małej wycinarki dł 12 cm (do wycinania literek dla mojej kobiety ze styropianu) z ładowarką od starej nokii. Pamiętaj żeby tak dobrać prąd aby drut nie był czerwony bo będzie nie tylko ciął ale i palił wszystko dokoła. Najlepiej jak jest gorący ale nie świecący. Gdzieś widziałem wzór jak dobrać prąd do takiej wycinarki biorąc pod uwagę długość i grubość drutu.


edit: poprawka bo się zapętliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.