Jump to content

Kamilos

Modelarz
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

2,463 profile views
 1. Ostatnio się tu rozpisałem i wszedłem w niepotrzebną i bezsensowną dyskusję i tylko narobiłem roboty adminowi. Muszę za to przeprosić (wiem, dopiero teraz ale od tamtej poru wchodziłem na to forum 2 razy). Jedyne co chciałem dodać to ten link: https://www.ulc.gov.pl/_download/Drony/FAQ_v2_LBSP.pdf
 2. Pisze o jednym a Pan o drugim. Co w tych szkoleniach Panu przeszkadza oprócz kwoty? Fajnie że lata Pan depronikiem na polu za domem, jeśli waży poniżej 250g to przecież jest już w kategorii gdzie nie trzeba mieć szkolenia. A sprawdził Pan czy przypadkiem nie znajduje się w strefie CTR albo MCTR? Wie Pan co to NOTAM ? Sprawdza je ? Zwrócił Pan uwagę że może się znajdować w strefie TRA? Używa Pan aplikacji Droneradar żeby dać znać kontrolerom ruchu lotniczego że lata modelem? Był czas na to żeby wpłynąć na te przepisy jakąś rok temu. Chłopaki z forum heli-team wysyłali jakieś tam mail'e ale też za późno i o tym wiedzieliśmy więc tam raczej były zawarte pytania żeby doprecyzowali o co chodzi z tym i tym. Co do badań lekarskich, na prawo jazdy też je trzeba mieć tylko że polegają na takim dialogu : -Widzi mnie Pan? -Tak. - 200zł. Dlatego badania lotniczo-lekarskie są bardziej wymagające. Może kursów na prawo jazdy też nie powinno być no bo co jest trudnego w prowadzeniu samochodu a sam kurs bardziej przecież przygotowuje do zdania egzaminu niż do poruszania się po drogach. Na jakiej podstawie stwierdza Pan że firma DJI nie produkuje dronów? Przecież dla modelarzy i tak nie będzie obowiązkowych szkoleń jako takich. Szkolenie dla modelarzy to jakaś tam prezentacja na stronie ULC i test który jest darmowy. A no i trzeba być w stowarzyszeniu żeby zostać uznanym za modelarza ale z tym nie ma większego problemu. A jeśli lata Pan na swoim terenie np. jeśli ma działkę z dużym polem to w zasadzie te przepisy jeszcze bardziej się upraszczają. Co do wprowadzania "swoich" żeby ich wzbogacić to nie mówię że tego nie ma. Tutaj odpowiedź z ULC: http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=9749
 3. Przecież to są przepisy unijne więc o co pretensja do naszych władz? Oni są zobligowani to wprowadzić. Biorąc pod uwagę idiotów którzy latają pod płotem lotnisk (wiem że to są wyjątki i raczej nie modelarze) to do tego musiało dojść. Szkolenia to wcale nie jest taka głupota. Dzięki nowym przepisom uprawnienia będą respektowane w całej unii i też same przepisy będą jednolite dla całej unii więc to jest dobre, nie trzeba się męczyć ze zdobywaniem informacji gdzie i na jakich zasadach można latać np. w Hiszpanii. Ubezpieczenie modelarskie istniało już na długo przed tym, było i jest obowiązkowe na zawodach ale raczej to że każdy będzie musiał je posiadać jest tylko na plus dla wszystkich. Szkolenia to bardzo dobra sprawa ponieważ uświadamiają o zasadach lotu i również uczą poprawnej obsługi drona(taaak wiem większość pomyśli że nie ma w tym żadnej większej filozofii niż obsługa modelu ale z doświadczenia wiem że warto się tego nauczyć od osób które ogarniają temat, chodzi tu oczywiście o produkty np. DJI).
 4. Mail'a wysłaliśmy chyba w marcu więc już nie bardzo aktualne.
 5. W końcu to śmigłowiec a nie quad . Jak będziesz w Warszawie to wpadnij na Reguły polatać .
 6. U mnie w 450tce co prawda były niewyważone łopaty ale różnicy było ok 1g może a helik się zachowywał jakby miał wybuchnąć. Łopatki ogonowe też trzeba wyważać. Więc skoro łopaty wyważałeś to może głowica właśnie była źle zrobiona.
 7. Czyli jednak jest możliwe że okucia są niewywazone.
 8. A wyważałeś okucia wirnika głównego i ogonowego? Nie wiem czy to możliwe że są niewyważone(latam śmigłowcami od niedawna i mi się to nie zdarzyło) ale może to powoduje drgania.
 9. Czy mogę zacytować i wstawić na forum heli-team?
 10. Fakt, nawet sam latam helikami ale również szybowcami i nie ma żadnego problemu kiedy ktoś leci śmigłowcem a ja obok startuję szybowcem.
 11. A lotnisko na Regułach ktoś jeszcze pamięta? Bardzo małe lotnisko jeśli chodzi o samoloty, można tam latać np. extra extreme flight 1.2m, szybowcami z gumy całkiem spoko ale tylko na południowe i północne wiatry bo inaczej trzeba trochę po zaoranym polu biegać za holem. Fakt na Chudoby są super warunki jeśli chodzi o szybowce, latałem tam 3metrówką z wyciągarki. Jeszcze jest Umiastów też na szybowce i samoloty super, tylko czasami ludzie trochę przeszkadzają bo jednak to jest obiekt tak jakby sportowy.
 12. Właśnie dowiemy się jak wejdą rozporządzenia krajowe, czyli mogą być odstępstwa od przepisów unijnych. Jak wejdą to nic nie zrobimy. A teraz przynajmniej można zasugerować lekkie zmiany.
 13. Koledzy z forum heli-team wyszli z inicjatywą zredagowania zbiorowego mail'a do ULC z pytaniami i prośbami odnośnie nowych przepisów. Wszystko opisane tutaj: Proszę wysyłać prywatną wiadomość do mnie z imieniem, nazwiskiem i mailem a ja to będę dopisywał imiona na listę w temacie na heli-team i wysyłał do aikusa z heli-team który wysyła mail do ULC.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.