Skocz do zawartości

Trymowanie modelu


mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie wiedziałem jak zdefiniować temat. Czytałem kiedyś na forum sposób na trymowanie modelu w domu. Czyli ustawienie lotek w taki sposób aby model leciał prosto. Tylko nie pamiętam tego sposobu, narzędzia. Ktoś może przybliżyć temat ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie kapuje o co pytasz. Chcesz model wytrymować na stole żeby później prosto leciał???? Takie rzeczy to tylko w E... były:) Chyba że chodzi Ci o różnicowe wychylenia lotek to tu też nie ma złotej recepty - co model to inne ustawienia. Ja z reguły zaczynam ustawienia z różnicą 30% a reszta po lotach. Nie dotyczy akrobatów. Może sprecyzuj swoje pytanie jaśniej i przede wszystkim napisz co za model chcesz trymować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trymowanie w domu, to widziałem kiedyś filmik jak facet powiesił pod żyrandolem w środku ciężkości model, dał malutkie obroty silnika i bawił się sterami. Może w ten sposób da się "coś" zauważyć, przewidzieć jak będzie zachowywał się model w locie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się rozpędziłem. W jednym temacie widziałem zdjęcie, na którym był jakby kątomierz modelarski w formie poziomicy. Wmówiłem sobie że służy do trymowania. A pewnie to służyło do weryfikacji wychyleń lotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się rozpędziłem. W jednym temacie widziałem zdjęcie, na którym był jakby kątomierz modelarski w formie poziomicy. Wmówiłem sobie że służy do trymowania. A pewnie to służyło do weryfikacji wychyleń lotek...

 

Przemek to ten temat Przyrząd do ustawiania i pomiaru różnych kątów w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.