Jump to content

mgr

Modelarz
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mgr last won the day on August 28 2018

mgr had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

About mgr

 • Birthday 08/26/1984

Contact Methods

 • WWW
  https://gliders.pl/

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Elektronika, Programowanie, Modele RC, CAD
 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

867 profile views
 1. Jakiś czas temu wpadły mi w ręce skany dokumentacji Zefira... szkoda było by ich nie wykorzystać więc powstał model Rozpiętość 2,3 metra. Od projektu... Poprzez budowę.... Aż po oblot... Szczegółowa relacja na forum ADW: - projekt: http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=8&t=1889 - budowa: http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=20&t=1894
 2. Fajny film, Wicherek też niczego sobie Gratuluję ukończenia modelu i oblotu. Swoją drogą w jakim programie montowałeś film? Te nakładki na nim (busole) fajne ale podczas oglądania trochę mnie to rozpraszało, nie wiedziałem czy patrzeć na model czy zegary
 3. Zamykając temat... Z tym plikiem jest wszystko OK, tzn. jest pięknie przygotowany na laser. Problemem jest to, że Ty próbujesz go wyciąć na frezarce, więc masz program CAM, a CAM wymaga pełnych obiektów. Te wszystkie lasery tną po prostu plik po linii, dlatego sami robimy mostki i dodajmy offset promienia, typowo dla materiałów twardych 0.08mm. Na frezarce z kolei, CAM ma wygenerować gcode, i on sam uwzględnia offset narzędzia ew. mostki jeśli są dodane. Dlatego pliki muszą być 'czyste', pełne polylinie bez przerw. Resztę i plik masz na skrzynce pocztowej.
 4. Pewnie podeślij, a jak masz tam takie przerwy, to spróbuj Meet2Lines,
 5. Chodzi o to? http://numavig.com/plans/glider/
 6. W wersjach Deluxe 2015, 2017, 2020 jest tam gdzie na screenie, zaznaczone na czerwono. Jak w 18 pro nie ma, to po prostu kliknij JoinPolyline i zaznacz co trzeba na koniec 'Finish' i gotowe.
 7. Ja to robię tak, mając taki element: Klikasz i patrzymy co się podświetla. Widać, nie jest połączone, góra się nie zaznaczyła. Wybierasz JoinPolyline (Modify->JoinPolyline), i ważne na dole klikasz AutoJoin, wtedy zaznaczasz którąkolwiek linię, wszystkie linie które się stykają, połączą się w jedną polylinię. Na koniec dla pewności, EditTool (CTRL+SPACJA) gdy element jest zaznaczony i sprawdź czy element jest zamknięty, (na czerwono na dole) Jeśli opcja nie dostępna, to OK - linia zamknięta, jeśli można to kliknąć to klikaj by zamknąć polylinię.
 8. Czym są te Twoje węzły? Punkty jakieś czy jak? Bazując na TC Deluxe: Jeśli to punkty, wybierz narzędzie polylinii i użyj ich jako punktów odniesienia (włącz snap i klikaj, rysując nową polylinię) Jeśli to linie tylko nie połączone, Jest opcja JoinPolyline, wybierz narzędzie, włącz opcję auto-join (lewy dolny róg ekranu) i kliknij na co trzeba. Jeśli to polylinia ale nie zamknięta to zaznacz, wybierz EditTool (CTRL+SPACJA) i na dole (lewy dolny róg) wybierz opcje CLOSE. Jeśli to jeszcze coś innego, wrzuć jakiś screen by bardziej zobrazować o co chodzi
 9. Aktualnie wszystkie moje modele są dostępne u Radka Oleksego (modelarski.com) Napisz do niego mail (sklep@modelarski.com) a na pewno wszystkiego się dowiesz.
 10. Zaczęło się od projektu Potem puzzle: Zabawa z wykończeniem modelu Trochę stresu przed oblotem ?
 11. mgr

  Modele "ADW Easy"

  Czajka bis wspomniana wcześniej została w końcu oblatana. Film z oblotu tutaj:
 12. mgr

  Lotnisko w Bojanie

  Dzięki za info, jak byś wiedział coś więcej, daj znać. Chętnie uczestniczył bym w życiu (polatać, pokosić ) tej miejscówki.
 13. Działa bajecznie, a ja tak długo się męczyłem z tym czarnym tłem... Dzięki!.
 14. mgr

  Modele "ADW Easy"

  Opcji trochę jest, nawet tu na forum się koledzy dysponujący laserem ogłaszają.
 15. mgr

  Modele "ADW Easy"

  Kilka jest dostępnych w formie formatek, pobierasz wysyłasz do kogoś kto wycina i masz mini zestaw. O inne to trzeba by pisać prywatne wiadomości do autorów.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.