Skocz do zawartości

USB interfejs


paweltech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was zrobił działający interfejs na podstawie tego opisu?

USB

Fajna strona i po rosyjsku, pamiętam ten język trochę z podstawówki i średniej, był wtedy obowiązkowy.

Gdzie można znaleźć hex na taki mikroprocesor prawidłowo działający?

Z góry dzięki za informcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Marek_spy mógłbyś dać jakiś namiar? ja też zrobiłem ten z tej ruskiej strony i jest ok ale chętnie bym coś nowego zrobił

A co cie interesuje dokladnie ? Napisz na PW

to ten czeski

http://quattro.haje.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=44:usb-interface-open-source&catid=12:usb-interface&Itemid=23 .

dziala super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Zrobiłem ten kabelek z ruskiej strony, wykrywa go i instaluje na każdym windowsie, ale też na każdym windowsie nie działa mapowanie kanałów po podpięciu do nadajnika... słupki są "martwe"". Jedynie jak dotknę palcem przewodu sygnałowego to słupki przeskoczą jakoś losowo i zamierają w tych pozycjach... podawałem na niego i dodatni i ujemny sygnał... efekt wciąż taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że jeżeli z aparatury będzie ujemny to za tranzystorem ma być dodatni tak? bo wypełnienie to raczej się nie zmieni po przejściu przez tranzystor... w sensie jak mam np. taki przebieg wejsciowy

 

__--__--__--__--__

 

to wyjściowy ma być po prostu spolaryzowany odwrotnie:

 

---_---_---_---_---

 

Edit:

 

Okazało się, że za tranzystorem nie ma żadnego sygnału... a wszystko poskładane wg. schematu...

 

A czy ja dobrze widzę, czy przypadkiem coś ten schemat nie jest "porypany" jeżeli chodzi o ten stopień dopasowujący?

http://www.rcdesign.ru/var/rcd/storage/images/articles/electronics/rcusb/pic1/46607-1-rus-RU/pic11.gif

 

Ok. Już działa... co najciekawsze, puściłem sygnał z aparatury bezpośrednio na nogę ATmegi, z tym, że z inwertera ale zamieniając przewody. Tzn. gorący dałem na masę a masę na nogę atmegi. Trochę to dziwne, że jak dawałem dodatni sygnał bezpośrednio z modulatora to to nie chciało działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no procek działa, bo działa już cały kabel... sygnał podałem bezpośrednio na nogę procka... więc to wina tylko i wyłącznie stopnia dopasowującego... W sumie to już nie ma co kombinować, ale jak mnie najdzie to sprawdzę po poprawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.