Skocz do zawartości

czy warto kupic silniki firmy Axi


afish

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak silniczek ŻYJE :!: :!: :D

 

okazało się, że upalił się jeden przewód przy gold'zie. PRZEPRASZAM za wprowadzenie w błąd. :oops: nerwy trzymały mnie jeszcze od wczoraj i najpierw napisalEem na forum a później poszedłem wymontować silnik a tu :idea: :shock:

 

Awaria usunięta, a przy okazji kilka pomiarów:

 

pakiet 3S1P ok.11V

 

śmigło......... prąd ...........obroty/min

 

7x6 .............12,9............. 9810

8x4,3 ...........11,2 .............10620

9x4,7 ...........15,8 ..............8590

9x7 19,8 6600

 

prąd mierzony cęgami na przewodzie pomiędzy silnikiem a regulatorem

ostatnio mialem 2 amperomierze i drugi włączyłem szeregowo na zasilaniu i wskazywał ok 0,5A więcej (no ale to oczywiste).

 

Jeszcze raz przepraszam. SILNIK ŻYJE I MA SIĘ TERAZ DOBRZE :!: :!: :!: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do mnie właśnie dotarł duży AXI Gold 2826/12 do śmigła 13x8.

 

Śmieszna historia, bo silnik wyprodukowany w Czechach zamówiłem w Stanach, przysłali go ze Szwecji, wszystko po tylko żebym zapłacił za niego mniej, niż w Polsce.

 

Wrażenia organoleptyczne bardzo pozytywne. Można go określić zwrotem "mechanika precyzyjna". Łożyska, wał i korpus pobłyskują szlachetnie różnymi odcieniami stali, wszystko spasowane jak w rewolwerze. Wygląda apetycznie i sprawia wrażenie nieśmiertelnego, tzn. można chyba będzie wlecieć w ścianę domu samolotem i jedyne co będzie do wymiany to odkręcane mocowanie śmigła.

 

Samolot, który ma napędzać powstanie pewnie gdzieś w czerwcu. Ale dam znać potem, czy było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Silniki Turnigy wg. mnie są najlepsze w swojej cenie, AXi to przereklamowana firma, jakość silników turnigy jest taka sama jak axi, może turnigy posiadaja ciut słabsze magnesy.

 

Zamówiłem inrunnera w UH. Na stronach UH jest to silnik bez oznaczeń producenta. Otrzymałem silnik firmowany przez TURNIGY mimo, że wybierając filtr na silniki TURNIGY takowego nie ma. Silnik wygląda solidnie, działa OK. Jest natomiast jedno ale, wyraźnie widać otarcie emalii na uzwojeniu (mam zamiar kapnąć lakierem poliuteranowym). Czepić można się jeszcze kabli zasilających - są bardzo sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.