Skocz do zawartości

Zakup aparatury-proszę o pomoc!!!!!!!!


PITREK

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież ja tak piszę, jak mam naście lat to zacząć najtaniej, pokazać co umiem, to moze jak rodzice zobaczą to pomogą i dadzą kase na JR lub Futabe, a tak na starcie to jak przekonać że to jest właśnie to co jest moim celem i pasją a nie chwilową zachcianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki wam, ale teraz to wogóle nie wiem co robić?? Może jednak się wstrzymam, takie pogody jak teraz mamy i tak nie sprzyjają lotom początkującym (pilotom). Będe śledził giełde na allegro i może kupie jakąś lepszą używaną aparaturę (czy lepiej nową słabszą??)

A narazie będe kompletował samolot za własną kase, a jak już będzie gotowy i będzie leżał w garażu to rodzice napewno dołożą do aparatury :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio pracuje na częstotliwość nie dla modeli latających.

 

A niby dlaczego to nie miała być częstotliwość dla latających ??

Z tego co wiem, to jak najbardziej jest dla latających (i nie tylko - i tu może powstać ewentualny problem). Ale jak najbardziej kanały 50,51,52 i 53 są dla latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ... nie jest aż tak źle ... ja jakoś na razie nie miałem problemów. Aczkolwiek nie powiem. Do niektórych wynalazków rzeczywiście może być problem. Jeti ma sporo w ofercie (a odbiorniki mają nawet całkiem niezłe) tylko do aparatury może być problem. Sam mam MC-12 40MHz, i fakt, nie szukałem za bardzo, ale też i nie widziałem tych kwarców w każdym sklepie. Jeżeli ktoś zamierza tylko i wyłącznie latać, to na pewno 35MHz i nic innego. Ale taki samorób jak ja (który już i poduszkowiec ma na swoim koncie) lepiej wykorzysta i zrobi mniej ewentualnych szkód, jak złapie 40MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na sam początek nie musi być komputer, może być analog. Poleciłbym aparaturę Zebra 4FM 35MHz za 269zł dostępna w Arthobby. Jak się opanuje wstępny pilotaż to zawsze można zmienić na lepszy sprzęt. Od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wiem ... może źle myślę, ale za te około 300 zł to można dostać jakąś aparaturkę Graupnera od MC-10 wzwyż i to z komputerem i większością potrzebnych mikserów. No ale używaną ... Ja kupiłem kilka lat temu MC-12 i na prawdę nie żałuję tej decyzji. Rozbudowa bezproblemowa do 7 kanałów, pamięć modeli, miksery, tryb heli ... Może w tę stronę spojrzeć ? Może ktoś z forumowiczów będzie chciał się czegoś takiego pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potarguj się z Kilerusem ,może coś jeszcze odpuści z ceny

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=5991&sid=07e276203cb29671cd0ec34e3a009ea9

 

Do tej Futaby będziesz musiał dokupić 8 szt. akumulatorów i ładowarkę do nich jeżeli nie masz żadnej innej.W zestawie jest co prawda odbiornik ale jeżeli będziesz robił małe modele to jest on trochę duży 51.5 x 33 x 21.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - używanie opcji "szukaj" nie boli - temat aparatur był już tyle razy wałkowany, że zrobił się nudny.

Jeżeli masz 350zł na aparaturę, to poszukaj używanego mx12/optic6 - te aparatury starczą Ci na długo. Sam swojego mx12 sprzedałem za tyle.

Osobiście zaczynałem od aparatury analogowej i ODRADZAM zakup takowej - przesiadłem się po miesiącu używania tracąc sporą częśc pieniędzy z jej zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Futaba to nic szczególnego,jej plus to to że jest nowa i będziesz miał gwarancję ze sklepu.

Popatrz co musisz jeszcze do niej dokupić żeby zacząć myśleć o lataniu.

A ten Laser to też nie jest szczyt techniki ale jest w lepszym komplecie i jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.