Skocz do zawartości

Turnigy 3S 1300mAh 30C jeden drugiemu nie równy


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak zaczac to opiszę od początku.

Kiedyś miałem pakiety Turnigy 3S 1300mAh 20C, ale doszedłem downiosku, że coś mało prądu dają, grzeją się, jakieś słabe są po prostu.

Kupiłem więcTurnigy 3S 1300mAh 30C i poprawa była widoczna. Pakiety różniły się, ten 30C był grubszy i cięższy o 10gram od pakietu 20C.

Zadowolony z poprzednich, kupiłem na ten sezon ponownie 1300mAh 30C, ale okazuje się, że nowy 30C jest lżejszy niż poprzedni i cieńszy.

Odnoszę wrażenie że to 20C z nową nalepką, a może polepszyła się technologia?

 

ktoś ma takie obserwacje? Albo może ktoś zważy swoje Turnigy S3 1300mAh 30C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku turnigy ale mieliśmy podobny przypadek z zippy.

 

Mm u siebie i Compacty i zwykłe zippy. Widać różnicę w wadze i wymiarach (przy prądach do 12C) nie widać znaczącej różnicy w wydajności pakietów.

Znajomy kupił zwykłe zippy z magazynu DE, obudowa była od zwykłych zippy ale waga i wymiary jak od compatów. Wydajność prądowa była mniejsza niż zwykłe zippy. Bardzo szybko się grzały i puchły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pakiety są bardziej obciążone, bo z 1300mAh 30C wyciągam czasem 30A, czyli prawie nominalne 30C.

Moje obawy są takie, czy one na prawdę dają 30C? Poużywam, zobaczę.

Na zdjęciu wyglądają tak

IMGP3264.JPG

Różnica jest bardzo widoczna.

 

Waga starego 125g

Waga nowego 109g

 

Nie mam niestety już starych pakietów 1300 20C, bo bym sobie porównał wszystkie trzy

 

Pokrzyżowało mi to trochę szyki, bo mam 3 stare i trzy nowe. chciałem mieć 3pary, bo w niektórych samolotach mam podwójne pakiety. A tak jedna para nie będzie symetryczna. Dodatkowo zmienia mi się wyważenie bo różnica to aż 32gramy dla dwóch pakietów, a takie mam np w Tomahawku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.