Skocz do zawartości

Modelist-Konstruktor - Radziecki/rosyjski "Modelarz" - archiwum wszystkich numerów


Air

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupowałem sobie to czasopismo w czasach, gdy byłem dzieckiem, bo innych nie było lub było zbyt mało (koniec lat 70tych, niby były wydawane: Modelarz, Mały Modelarz i Młody Technik, ale jakoś nie było ich pod dostatkiem w kioskach RUCHu) - dzięki za link, bo nie zachowały się moje kolekcje.

Niezależnie jaka jest ich wartość merytoryczna w sensie modelarskim, to z przyjemnością popatrzę na te gazetki, bo to była skarbnica pomysłów.

Na tamte czasy, niezależnie od polityki, propagandy itd, warto było to czytać.

Akurat znam, a raczej znałem wtedy ten język - może dlatego, że dawniej tego "ważnego" języka uczyli bardzo dobrze, przynajmniej w mojej podstawówce - takie czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ceniłem to pismo za politechniczną interdyscyplinarność, doskonale rozrysowane plany i schematy, obojętnie co by to nie było. Pamiętajmy, że były to czasy kiedy nie było internetu i Hobby Kinga czy RIKU żeby nabyć gotowca (albo części).

I choć w szkole rosyjski troszkę kulał (bo i gdzie go było użyć), to opisy zawsze były tak przejrzyste, dodatkowo podparte rysunkami, że zawsze można się było bez trudu zorientować w czym rzecz. Mam ich jeszcze cała górkę.. Szkoda, że już nabyć u nas nie można, choć dobrze, że jeszcze pozostaje internet. A szkoda.

djvutmp28_0001.jpg

images_arch_1066-zvezdy-stanut-blizhe_2.jpg

f6cd9c0f77.jpg

 

a tu pomysł który może i dzisiaj by się niektórym nadał

http://forum.cxem.net/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=58741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.