Jump to content

pierwsze uruchomienie silnika żarowego


polpakpol
 Share

Recommended Posts

Witam, nabyłem drogą kupna nowy silnik klasy 40 a mianowicie KYOSHO GX-40 6.5 cm(3). Silnik nigdy nie był uruchamiany i nie widział nawet kropelki paliwka :) Jak należy TEN silnik docierać i na jakim paliwie ?? To będzie mój pierwszy silnik spalinowy. Nie mam pulpitu startowego i nie mam pojęcia jakim napięciem i natężeniem prądu uruchamiać silnik (świeca).Ile paliwa powinien wypalić silnik i na jakich obrotach aby został prawidłowo dotarty ?? I czy silnik należy rozbierać przed pierwszym uruchomieniem w celu wysypania opiłków i nasmarowania korbowodu ??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Paliwko zamówione. Śmigło wybrałem 10x6. I do tego gotowy zbiorniczek 300ml wraz z całą armaturą :) Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek potem zubożę mieszankę aż wkręci się na max obroty 30 sekund i spowrotem powrót do niskich obrotów i plucie paliwkiem, tak zamierzam wypalić 2 zbiorniczki na ,,ziemi'' potem silnik do modelu wstępne regulacje i w górę :)

Link to comment
Share on other sites

Silnik musi przelany wypalić nie zbiornik czy dwa tylko co najmniej litr... potem można zaczynać przegazowywać ale nie za mocno też do dobrego dotarcia trzeba wypalić co najmniej 2 litry. Chyba że chcesz zajechać ten silnik bardzo szybko.

Link to comment
Share on other sites

Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek potem zubożę mieszankę aż wkręci się na max obroty 30 sekund i spowrotem powrót do niskich obrotów i plucie paliwkiem, tak zamierzam wypalić 2 zbiorniczki na ,,ziemi'' potem silnik do modelu wstępne regulacje i w górę :)

 

Raczej ... zacieranie.

Link to comment
Share on other sites

O docieraniu to jeszcze poczytam :ph34r:

Skraf a powinno być nitro w paliwie do takiego silnika ?

 

Cytat z instrukcji ,,Do docierania należy stosować paliwo zawierające nie więcej niż 10% nitrometanu i nie mniej niż 20% oleju rycynowego'' czyli powinienem zastosować paliwo z np 5% nitrometanu i co się stanie jak go nie będzie w ogóle ??

Link to comment
Share on other sites

Docieranie będzie polegało na ustawieniu mieszanki paliwowej tak aby silnik niemal pluł paliwem tak pochodzi pare minutek

 

Jest szansa, że po takim zabiegu korbowód będzie do wymiany, bo dostanie luzów w otworach.

Należy pamiętać , że niedparowane paliwo jest nieściśliwe i bardzo zwiększa stopień sprężania.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie chodził bez nitra, a nie wszystkie motorki chcą, to po co komplikować sobie życie.

Po pracy na nitrze wypadałoby każdorazowo przepalić silnik na paliwie bez nitra , a to tylko kłopot.

No chyba, że nie będzie się regulował...

Link to comment
Share on other sites

paliwo contest 10 lub contes5 (10%nitro/5%) napięcie około 1.5V JA używam jednej celi Pb (2V) i nie wkręcaj go na max obroty jak nie wypali przynajmnie 600ml paliwa, z przelaniem też nie przesadzaj bo "łożyska" na wale mają większe obciążenie

Link to comment
Share on other sites

czy świeca powinna się żarzyć po podłączeniu jednego paluszka AA (1.5V) ?? 

 

Nie... Szybciej przy baterii R20 co starczy Ci na moment po czym baterie wyrzucisz. Świeca potrzebuje prądu rzędu 2-4A. Proponuję zainwestować w klips, panel startowy, czy większy akumulator. 

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem kilka akumulatorków od aparatu 1.5V 2600mAh każda czy po połączeniu równolegle 4 sztuk otrzymam 10400mAh i 1.5V ??

Fotki przedstawiają żarzenie się świecy na 1 akumulatorku świeci odpowiednio czy za słabo ?

post-9571-0-20935500-1396457025_thumb.jpg

post-9571-0-77668200-1396457061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.