Jump to content

Dylematy początkującego lotnika


sarkazm
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich, chciałbym rozpocząć na nowo przygodę z modelarstwem. Miałem krótką przerwę ale nie da się tego tematu ot tak porzucić, zapomnieć. Do tej pory latałem helikami od małych Symek po T-rexy 450, trochę tego było. Jakiś tydzień temu znajomy dał mi się pobawić małym 2 kanałowym modelem samolotu, sprawiło mi to sporo frajdy i zaszczepiło u mnie bakcyla :). Powertowałem trochę forum i postanowiłem znaleźć coś dla siebie. Budżet to powiedzmy +/- 800zł. Postanowiłem że kupie sobie model RTF Pioneera i nauczę się latać. Oprócz tego zainwestował bym w radio 9xr(narazie bez modułu rf), a na przestrzeni 1-2 miesiecy dokupił tenże moduł(FrSky) wraz z np. dodatkowymi pakietami+porzadną ładowarką. Miałbym dobrą wypadkową do poźniejszych zmian jeżeli chodzi o model, chciałbym również dotknąć tematu FPV, ale spokojnie wszystko pokolei. Proszę was teraz moi drodzy czy to co napisałem ma sens. Z drugiej zaś strony zastanawiam się nad kitami, poskładaniem wszystkiego samemu i gryzieniem od podszewki. Dzięki i do zobaczenia w powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już wiesz, że będziesz latał i się rozwijał to lepiej od razu kupić model arf i od razu lepszy nadajnik.

9xr nie miałem w rękach, ale wszyscy marudzą, że poprzednika czyli 9x nie przebija.

Jeśli chcesz szybko latać to nie kombinuj - poskładaj w jeden weekend piankę i trenuj.

Z drewnianymi kitami jest masa zabawy a bez doświadczenia jest ciężko i długo co potrafi zniechęcić.

 

Druga sprawa - uzupełnij dane w profilu. Ktoś się zaraz do tego przyczepi a i zdecydowanie lepiej się z kimś gada gdy coś o nim wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie jakiś piankolot na pierwszy model jest zalecany,

Radio - lepiej chyba doposażone T9X ze zmienionym softem i torem radiowym, albo obecnie chwalony taranis.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Piszesz, że latałeś "450". Wydaje mi się, że w tym kontekście jakikolwiek piankolot do nauki (czego?)- to wyrzucone pieniądze. Zestaw czy gotowiec - każdego co innego bawi. Radio ? 9XR ? Zupełnie przyzwoite możliwości, chyba nawet najlepsze za te pieniądze. Używane - też dobra droga. Gmeranie w bebechach, zwłaszcza jak nie wiesz jeszcze, czemu to ma służyć - zostaw sobie na później. Sporo dylematów ?

 

Satysfakcjonujących wyborów - Jurek

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.