Jump to content

Następny krok po SL-ce ?


TZ

Recommended Posts

Witam,

 

Czuję, że nadszedł kolejny krok po oblocie SL-ki. To co mi zaczyna obecnie doskwierać to czas lotu z szybowaniem. Na LiPolu 1800 nie starcza mi na więcej niż 10 przyzwoitych wyciągnięć do rozsądnej granicy widzenia modelu, potem szybowanie + małe korekty silnikiem i w sumie model nie chce oddać mi z tego więcej, jak do 30 minut uciechy.

Oczywiście problem ten rozwiążę dość szybko dokupując zapasowe pakiety. Postaram się również dokupić LiPola 2200 a i większy też rozważam, bojąc się jednak o wyważenie, niemniej spróbuję. Ale to i tak będzie walka z grawitacją i ping pongiem - góra / dół. Dodatkowa ilość zapasowych pakietów i zwiększenie ich pojemności zwiększy jedynie ilość możliwych wyciągnięć w górę. Właściwości lotnych samego modelu nie a wsadzenie większych pojemnościowo pakietów tym bardziej.

 

Mieszkam tam gdzie mieszkam, szczerego i płaskiego jak stół pola ci u mnie dostatek, ale wynoszących model do góry kominów niestety ze świecą szukać. Wiaterek nie ma się o co "potknąć".

Postanowiłem więc zapytać bardziej doświadczonych ode mnie, jaki model poleciliby pod rozwagę, aby dłużej i łatwiej utrzymywał się w powietrzu?. Szukam więc raczej motoszybowca.

 

Takie moje wstępne wymagania:

- Elektryk (na lotnisko biegać mi się nie chce)

- Rozpiętość do 2 m (aby na skos do mondeo wlazł)

- Model z lotkami

- Odpowiednia pow. nośna, która przegrywa z grawitacją tylko nieznacznie :)

- Mogę dokupić osobną aparaturę, jakby co, to obecnie latam na: Futuba T4EXA

- Cena za całość (silnik, serwa, model + wszystko co potrzeba) do 2-3 tysi.

 

Będę zobowiązany za uwagi i doradztwo bardziej doświadczonych ode mnie.

Z góry dzięki,

 

Pozdr,

TZ

Link to comment
Share on other sites

Guest Jerzy Markiton

Mogę polecić Sweeta lub Swisha. Poczytaj na stronie Mixmodelu. Gdybyś myślał o czymś delikatniejszym to Top Model wypuścił ostatnio Siestę. W Mixmodel stosunkowo szybko Ci ją zciągną. 2 serwa do lotek rozwiążesz przy pomocy y-kabla. Z nowym radiem proponuję poczekać aż wykrystalizują Ci się poglądy na to czym chcesz latać. Inne wymagania wobec radia do zaawansowanych szybowców (moto) inne do akrobatów. Gdybyś się zdecydował na propozycje j/w to służę pomocą. Pozdrowienia - Jurek.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem i postanowiłem iść krok po kroku. Zakupiony Easy Glider z standardowym silnikiem szczotką i pakietem lipol 3200 ma zamiar stawić się na starcie w najbliższą sobotę, jeżeli oczywiście warunki na to pozwolą.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki. Mam nadzieję tym modelem "podćwiczyć" się pod coś bardziej docelowego ... a co to będzie? - pewnikiem znowu podpowiecie :)

Pozdr,

TZ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.