Skocz do zawartości

Lotnisko Bydgoszcz Fordon


kaszalu

Rekomendowane odpowiedzi

VENTO fajoooowy !! :wub:

A "procedurka" sprawdzenia przedstartowego była czy od razu pstryk nadajnik, pstryk odbiornik  i "fruuu" w powietrze ....? ;)

"Czeklista" podobnie jak "czekista" czasami się przydaje ... :)

Zawsze robię , szczególnie od momentu jak w starej "Babie Jadze" elektrycznej miałem włączony rewers na sterze wysokości "nie w ta strona" ..... :blink: i wywaliłem solidnego dzwona aż dym poszedł z lipola :unsure: !! Tylko dzięki temu, że Horn3t miał reflex i pod ręka śrubokręt obyło się bez sfajczenia czarownicy na stosie ofiarnym modelarstwa lotniczego  ( wydłubaliśmy w podskokach dymiącego lipola przed wybuchem- foto poniżej ! ) :rolleyes:

post-3419-0-45589100-1446919904_thumb.jpg

post-3419-0-83753500-1446919930_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I "procedurka" i "czeklista" (i prośba o łaskawość niebios też) była, tylko komunikacja się traci po iluś tam metrach...

Antenę przelutowalem raz jeszcze, teraz idę na spacer...

 

Edyta:

Zasięg "znika i pojawia się" po odejściu na 10 - 15 m od nadajnika...

 

Edyta 2:

Dobrze (i szkoda), że (tylko) w tym temacie wysłuchują...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zachęca - słoneczko widać cały dzień będzie a że wiatr dmucha - pilot będzie się mógł sprawnością wykazać !!! :D

A poza tym żeglowanie na fali - sama przyjemność , tylko trochę obciążenia dodać pod skrzydło w środku ciężkości :) :) :) !

To może eskadra poranna tak ok 11 ? Wcześniej się nie wyrobię ! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nadal nie zachęca do wycieczki na lotnisko więc realizuję plan B - rewitalizację powietrznej floty !

Na tapecie TwinStar II Multiplexa - fajny dwusilnikowiec który trochę odstał w hangarze z powodu awarii reglera , ale chętnie nim znowu polatam !! :)

Regler wymieniony, próby wykonane , do lotu gotowy - tylko pogoooody :rolleyes:

Pozdrowienia !

post-3419-0-54822900-1447461345_thumb.jpg

post-3419-0-17581100-1447461358_thumb.jpg

post-3419-0-84914700-1447463861_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio mało czasu na latanie a jak jest czas to brak pogody. Cóż trzeba się wsiąść do roboty "ĄSTER" w końcu się doczekał może do wiosny go ogarnę :).post-18112-0-60998500-1447522920_thumb.jpgpost-18112-0-67001100-1447522979_thumb.jpg.

 Może jutro uda się wzbić w powietrze oczywiście jak pogoda na to pozwoli.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REANIMUJE SIĘ ! Wymieniłem serwa na mocniejsze Tower Pro 5010 po 5 kGcm  coby nie miały "Parkinsona" przy ostrych manewrach ! :)

Poprzednie nie dały rady i wystraszyłem krety na łące  ,,, :( Ale konstrukcja pancerna - tylko pęknięcie na klejeniu statecznika pionowego - depron warstwowo , kryty papierem na wikol jest nie do zabicia !! 

Teraz powinien "cykać jak nówka" !! :D

WKRÓTCE STEALTH REAKTYWACJA ! :P TYLKO SIĘ ZROŚNIJ I LATAMY !!

A P11-tkę podglądam, podglądam ,,,, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też udało się dziś rozruszać FunCuba i aparaturę, chociaż nie wiało to ciężko się latało rzucało modelem niemiłosiernie. Ale i tak się ciesze, głód latania zaspokojony i wszystko w całości :).post-18112-0-12481800-1448202811_thumb.jpgpost-18112-0-65897400-1448202830_thumb.jpg

Ale mi tego brakowało!!!post-18112-0-76388200-1448202849_thumb.jpg

Chyba trzeba pomyśleć nad czymś czym się da latać w zamkniętych pomieszczeniach!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, problem leży w pomieszczeniu za odpowiednią cenę ;).

Z tego co wiem Łuczniczka była dostępna jak modelarstwo wspierało miasto.

 

Na lotnisku w sprawach modelarskich dawno nie byłem, tamtejsi "modelarze dawniejszej daty/ loża szyderców" jest demotywująca. Ale co do samego faktu wejścia i polatania to pod warunkiem przestrzegania procedur tzn. bhp, ogólne zasady wykonywania lotów w CTR i komunikacja z wieżą nie widzę problemu. Możliwe, że wymagane byłoby członkostwo, ale co do tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.