Skocz do zawartości

Pakiet - przegiąłem..


tomasz.smolarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu. Pakiet zachowuje się dziwnie. Otóż: latam już na nowym ESCu, na razie pożyczonym od Grzegorza.

- gdy włożyłem oryginalną baterię z zestawu, po spadku napięcia do ok 3,2 na celę nastąpiło odcięcie zasilania. Powolne, nie raptowne. Do tego w pewnym momencie silnik zaczął piszczeć. Wszystko OK. Pewnie tak jest skonfigurowany ESC. Grzegorz, to prawda?

- gdy włożyłem ten pakiet, o którym mówię w wątku, 2200mAh, 2 cele były rozładowane do 2,9 - 2,8, środkowa do 3,1. Niezależnie od braku zbalansowania rozładowania, za co nie można obwiniać nikogo i niczego, napięcie spadło poniżej założonego progu 3,2V. Czułem jedynie na silniku mniejszą moc, wynikającą z niskiego napięcia, ale odcięcie nie nastąpiło.

 

Ki diabeł? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator zaprogramowanzy jest do redukcj a nie odzięcia zasilania przy niskim napięciu około 3,2V.

Jeżeli w sposób widoczny dodając gazy na maksa model nie ma powera to już sygnał do zakończenia lotów.

Elektronika nie zawsze jest w wstanie nam zakończyć latanie przy zapogramowanym progu bezpieczństwa, drugą strefą bezpieczeństwa modelu i pakietu jest kierujący modelem i czuć i widać że model nie przyśpiesza na ruch gazu i to jest sygnał że już brak prądu.

Zachowanie takie należy zaobserwować i nauczyć się je wychwycić w miarę wcześnie bo nie wszystkie modele kosztują tyle co pioneear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chciał abyś zaprogramował z apki zakres gazu, jak się powtórzy to spróbuj zrobić tak:

włącz apke i daj gaz na maxa

podłącz pakiet do ESC i usłyszysz bip, bip bip, ...później

gaz na minimum i regulator znowu zapiszczy bip, bip, bip,,,i po chwili normalne bip jak by się zalogowała całość

na koniec wyłącz aku i apkę i jeszcze nornalny start, aparatura i aku z ESC może pomoże a napewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.