Skocz do zawartości

Turnigy 9X vs 9XR


zolty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania tak przegladam HK.com by wybrac pierwszy kontroler, pomyślałem że turnigy bedzie ( jak to już nie raz pisaliście) dobry na poczatęk.

I tu nasuwaja się pytane :

 

1) Jaka różnica ?

2) Który lepszy ?

3) Który byście polecicli bardziej jako mniej problemowy?

 

z góry dziekuję

 

linki

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31544__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 9XR. Bym brał  i wziąłem chociaż nie mam kiedy latać :/. 

Jakość bardzo fajna za te pieniądze. Myślałem wcześniej nad Futabą lub Aurorą w cenach około 1100zł, ale dobrze że skusiłem się na to radio. Mi wystarcza. Do tego musisz jeszcze dokupić moduł i odbiornik. 9X ma obie te rzeczy od razu, ale z opinii niewiele są one warte. I tak byś pewnie wymienił na moduły FrySky.

 

Jeden minus 9XR to górne przełączniki są nieco dalej niż w 9X. To niektórym przeszkadza. Wygląd to już kwestia gustu.

 

Kupuj w lepiej z magazynu europejskiego. Nie chce mi się liczyć, ale pewnie jak podsumujesz wysyłkę i VAT , to wyjdzie drożej niż zakup od "Niemca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż różnice są nie wielkie. 9XR jest w sumie upgradem 9X. Jest większy procesor Atmega128 (jeśli się nie mylę w 9X był ATmega64).

Jest podświetlenie wyświetlacza i złącze do programowania.

 

W 9X można mieć praktycznie te same rzeczy jednak wymaga to własnoręcznie wykonania rework-ów. 

Różnice w procesorze odbijają się na liczbie możliwych do zapamiętania modeli. 30 w Atmega128 i 16 w Atmega64 - bynajmniej używając openTx. (http://www.open-tx.org/radios.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych 9XR jest mocniejszy procek jak dobrze pamiętam. Jednak to pewnie dużej różnicy nie robi. Większym plusem są części zamienne w HK. Nawet Futabom zdarza się awaria, a tu można wymienić nawet płytę główną za małe pieniądze. Co do koszyczka, to raczej strach go wsadzać sądząc po opiniach na forach. Do komory wchodzą normalne pakiety 2200mAh. Nie ma sensu bawić się w koszyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem jakieś 2 tygodnie temu Turnigy 9XR. Konkretnie, znajomy zamówił (wszystkim od nas z lotniska zamawia), za co mu dziękuję. 

Łącznie kwota wyniosła bodajże 540zł. Nadajnik (mode1, ale będę zmieniał), pakiet, podpórka z Holandii, a moduł i odbiornik orange z chin. Paczka z Holandii już doszła (juro ją dostanę), mimo że bez modułu nadajnika nie użyję to i tak nie mogę się doczekać sprawdzenia jak w dłoni leży  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych 9XR jest mocniejszy procek jak dobrze pamiętam. Jednak to pewnie dużej różnicy nie robi. Większym plusem są części zamienne w HK. Nawet Futabom zdarza się awaria, a tu można wymienić nawet płytę główną za małe pieniądze. Co do koszyczka, to raczej strach go wsadzać sądząc po opiniach na forach. Do komory wchodzą normalne pakiety 2200mAh. Nie ma sensu bawić się w koszyczek.

od roku latam na koszyczku i jest wszystko wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, w końcu sam też ją wybrałem  :P. W internecie opinie się wahały. Najpierw wszyscy byli ucieszeni bo będzie coś nowego, potem oczywiście polały się negatywne opinie, wytykanie każdej najmniejszej wady (nawet dowiedziałem się, że oferowanie części zamiennych oznacza, że aparatura będzie się stale psuć :huh:). Teraz, kiedy emocje już opadły klarują się dobre opinie. 

Po południu/wieczorem pewnie podzielę się swoją opinią po otwarciu pudełka. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że większość negatywnych opinii pochodziła od użytkowników 9X. Liczyli na rewolucje, a 9XR okazał się ewolucją. Uzupełnili tylko 9X o dodatkowe bajery które użytkownicy sami dodawali i zamknęli w nowszym pudełku. Ci co mieli 9X dostali prawie to samo, a że byli przyzwyczajeni do kształtu 9X to aparatura musiała im gorzej leżeć w dłoniach. Taka jest moja teoria spiskowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to różnica jest w cenie : chcesz tanio 9X - masz cały komplet do latania wkładasz tylko zasilanie. (tu odbiorniki bajecznie tanie)

                                                                drożej 9XR - dokupujesz , moduł ,odpowiedni odbiornik (w zależności od modułu ceny odbiorników są wysokie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te baterie w koszyku też były 20 lat temu takie jak dziś się wsadza? 

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, jaka ma być różnica w przepływie prądu między koszykiem a pakietem. Ja używam koszyków, i to nie w jednej aparaturze a w czterech (dwa Turnigy 9X do latania w Wawie i na działce, dwa Turnigy do żaglówek...

 

Ani razu nie miałem z nimi problemów. Z kolei znam przykład, gdy źle podłączony pakiet spalił płytę w aparaturze, więc może powinienem szczerze odradzać takie rozwiązanie? Nie zrobię tego jednak, bo mam świadomość, że wszędzie tam, gdzie jest elektronika i zasilanie tejże pojawiają się problemy. Takie lub inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że styki w koszyku mogą zaśniedzieć. Ale przecież to można sprawdzać i w razie potrzeby wyczyścić i po problemie...

Co do aparatury, jak dla mnie bajka. Bardzo mi się podoba, dobrze leży w dłoniach (lubię kanciaste kształty, wizualnie również). Jeszcze nie mam modułu, dlatego na razie tylko się nią bawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz inne pytanie jaki moduł proponujecie jeśli wezme 9XR

najlepiej z hb.com

musze dzis wyslac zamòwienie jesli chcem wykorzystać moich kochanych staruszkòw.

i moze ktos mi polecic baterie lipo3s to tej 9xr?

z gòry podziekowal aLL

edit

 

czy ta bateria bedzie ok ??

 

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__31315__Turnigy_9XR_Safety_Protected_11_1v_3s_2200mAh_1_5C_Transmitter_Pack.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gift Ci nic nie da. Co najwyżej zaniżenie wartości przesyłki, ale przy dużo gabarytowych przesyłkach i tak istnieje prawdopodobieństwo że poproszą Cię o rachunek/przelew. Jeśli z USA jest tak jak z Chin, to płacimy VAT, a nie cło. Ja płaciłem i musiałem pokazać przelew z PayPala. VAT płaci się również za koszt przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zamówienie już zrobiłeś, ale może komuś to się przyda.

Moduł orange, pakiet: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35817__Turnigy_2200mAh_3S_20C_Lipo_Pack_EU_Warehouse_.html (nie było dedykowanych na stanie)

I ostrzegam, podpórka pod nadajnik pasuje tylko dedykowana! Przez własną głupotę zamówiłem nie tą i teraz jedzie do mnie druga  <_<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.