Skocz do zawartości

Po zmianie regulatora motor świszczy...


terragady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem oryginalny ESC w Nine Eagles Sky Climber na Leopard Hobby Soaring 30A i teraz po uruchomieniu silnik dziwnie świszczy takim dźwiękiem wysokiej częstotliwości, czy to normalne i jak się tego pozbyć? Próbowałem bawić się róznymi timingami na regulatorze ale nic z tego, a mam do wyboru timingi 3.75 stopni, 15 stopni i 26.25 stopni. Silnik przy najwyższym zauważalnie szybciej się kręci ale dalej pozostaje świst.

Dodam że na full throttle jest w miarę ok, problem jest na małym i średnim gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja prądu w ESC odbywa się na zasadzie zmiany wypełnienia impulsów PWM o stałej częstotliwości.

Czy regulator piszczy silnikiem czy nie zależy od programu. Jak na złość komuś wyszło, że najlepiej będzie ustalić częstotliwość PWM na taką, która dla ludzkiego ucha jest dobrze słyszalna - ot złośliwość.

Tak czy inaczej to normalny objaw.

Ale to denerwujące, fakt. A jak "pięknie" wyglądają duże elektryczne makiety jak z takim piskiem podchodzą do lądowania...błeeee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten stary ESC wcale nie był lepszy i wątpię aby był na 16kHz... No w tym chyba niestety nie mogę zmienić częstotliwości. Wydaje mi się że to taki sam regulator jak Plush bo instrukcja jest praktycznie kropla w kroplę a tam nie ma nic na ten temat :)

 

Czyli timing nie ma nic do gadania? Tak w ogóle to jaki najlepiej ustawić? Low/Medium czy high? zalecają w instrukcji Low dla 2 polowych silników a medium powyzej 6 o.O

 

I czy może powodem tego "hałasu" mogą być nieprawidłowo polutowane goldy? Starałem się jak najlepiej mogłem więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.