Skocz do zawartości

potrzebna instrukcja do kamery Turnigy XQ-80


Rekomendowane odpowiedzi

O własnie, ostatnio mi taka kamerka zaczęła nagrywać krótkie filmy, jakby się sama wyłączała, ale potem mogę ją włączyć i znowu nagrać krótki film.

Czyżby to już akumulatorek mówił papa, przyznaje, że mam ją już ze trzy lata.

 

Można wymienić w niej lipolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem pierwsze próbne filmiki, na razie wieczorem w pomieszczeniu. Jak na taką tanią zabawkę - wydaje mi się, że jakość filmu jest niezła. Nie podoba mi się natomiast to, że  rozdzielczość 720x480 jest sztucznie naciągana z 640x480, przez co obraz jest zdeformowany, tzn. kwadrat jest odwzorowany jako prostokąt. Czy jest na to jakaś rada? Próbowałem ją podłączyć do kompa, żeby ustawić opcje zegara, ale nie chce się do końca zainstalować i pojawia się komunikat, że sprzęt może nie działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że mam chyba taki sam problem jak Noker. Kamerka wyłącza się sama po kilkudziesięciu sekundach kręcenia. Podejrzewam, że akumulator jest rozładowany, choć przed pierwszym użyciem ładowałem go ok. 4 godzin, a nakręciłem tylko kilka filmów po kilkadziesiąt sekund. Obawiam się, że coś źle działa, ponieważ wg. instrukcji po naładowaniu (2-3 godz.) kontrolka ładowania powinna przestać migać, a nie przestała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 2 godzinach dalszego ładowania kontrolka przestała migać, więc akumulator powinien być naładowany. Pomimo tego kamera wyłącza się po krótkim czasie kręcenia. Czas ten bywa różny - przeważnie ok.1,5 - 2,5 minuty, więc chyba nie jest to sprawa ustawień. Jak można zainstalować kamerę w komputerze, choćby po to, żeby ustawić zegar? Nie był do niej załączony CD z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.