Skocz do zawartości

Tower Pro sg90 - awaria i pytanie


prykpryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, to serwo jest tak tanie, że szkoda zachodu. Ale że lubie naprawiać rzeczy to spytam.

Dziś jedno z tych serw przestało działać. Zębatki całe. Obracając orczyk w jedną stronę jest znacznie większy opór niż w drugą. Ściągłem obudowę i silnik działał gdy potencjometr był poza środkowym położeniem. Jak je "wycentrowałem" to już nie działało. Ale gdy poruszyłem silnik, znowu zaczął się kręcić.

 

Miał ktoś coś takiego? Czy silnik może tak wariować czy to wina układu sterującego. Moje serwa mają 4 lata i szkoda by było żeby coś takiego zdażyło się w locie w latającym skrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik może tak wariować czy to wina układu sterującego. Moje serwa mają 4 lata i szkoda by było żeby coś takiego zdażyło się w locie w latającym skrzydle.

To wina potencjometru, najpewniej zużytego. 4 lata to bardzo dużo.  Wydaje mi się, że warto wydać 9zł i mieć większą pewność, że nie zawiedzie w locie.

A jeśli umiesz i lubisz się bawić to możesz zrobić sobie ze starych serw 2-kierunkowe regulatory szczotkowe a przekładnie zostawić w szufladzie na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.