Skocz do zawartości

Pompka do paliwa


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierałem już kilka pompek modelarskich. Każda z nich była w środku (na zewnątrz elementu pompujacego) zapaskudzona paliwem. Raczej źle to świadczy o ich szczelności i dlatego podzielam obawy Vidlaka. W przypadku benzyny stosuję stary, bezpieczny i bardzo wygodny patent. Do pojemnika z paliwem wprowadzam nadciśnienie za pomocą gruszki od starego aparatu do pomiaru ciśnienia tętniczego (mozna osobno nabyć w aptekach). Paliwo płynie sobie do zbiornika szybko i bezpiecznie. Przy gruszce jest wygodny w użyciu zawór, który po otwarciu natychmiast zatrzymuje "napęd" naszej pompki i przerywa przepływ paliwa. Do napełnienia zbiornika 0,5 l wystarczy kilka razy ścisnąć gruszkę. Proste i wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowe :D.

Muszę tylko zobaczyć, czy gdzieś nie mam jeszcze starego "ruskiego" ciśnieniomierza. Rurki już dawno sparciały - ale może "gruchy" nie wyrzuciłem.

 

Dziękuję wszystkim za przedstawione pomysły i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam,

odgrzewam starego kotleta, ale nie chcę zakładać nowego tematu. Jestem na etapie zaczynania zabawy ze spalinkami (metanol) i stanąłem przed wyborem pompki do paliwa. Najprościej kupić w modelarskim ale wydaje mi się przesadą dać za pompkę ponad 40 pln.

Więc w ogrodniczym za 13 pln kupiłem spryskiwacz ciśnieniowy o pojemności 2l z zaworkiem naddciśnieniowym (max ciśnienie 2 bary). Wybrałem spryskiwacz z mosiężną końcówką. Powiększyłem otworek, przylutowałem kruciec, założyłem wężyk z filtrem i gotowe. 10 - 15 ruchów pompką i tankowanie zbiornika 200 ml trwa ok 1 min. Gdy zbiornik jest pełen zamykam zaworek, a następnie zaworkiem nadciśnieniowym wyrównuję ciśnienie w zbiorniku żeby przez przypadek nie wypuścić paliwa.

 

Może komuś przyda się mój patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.