Skocz do zawartości

Pakiet Kokam do ładowarki E-sky'a


kreis84

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś stałem się posiadaczem pakieciku firmy Kokam, drogą reklamacji innego felernego pakietu. Zadowolony z tego iż sprzedawca nie robił żadnych problemów wróciłem do domu.

Jako że miałem na głowie inne sprawy, do oględzin nowego nabytku zabrałem się dopiero popołudniu. Do Lipoli Posiadam jedynie ładowarkę E-skay'a.

Hmm... E-sky - Kokam, to chyba inne półki jakościowe, niestety ich standardy wtyczek też są inne :? I tutaj mój problem wtyczka od Kokama po prostu nie pasuje do balancera E-Sky'a.

6b66f71835f37a35.jpg

A tu wtyczka Kokam'a:

184a1bf4a1282391.jpg

 

Rozstaw pinów w gniazdku i wtyczce ma te same rozmiary, jak się przyglądam z bliska to mam wrażenie że po ścięciu tych cieniutkich bocznych 'płetw' we wtyczce, weszła by idealnie do gniazdka.

Kolejny problem: we wtyczce plus jest z prawej strony (na zdj. z lewej, po włożeniu do gniazdka - z prawej) a balancer plusa ma z lewej.

A by to ze sobą zagrało musiałbym poprzekładać wszystkie kabelki, czy tak? Znowu wtyczka wygląda mi na nie rozbieralną :(

Znalazłem TAKI adapter do pakietów Kokam'a, ale po zdjęciu nie jestem wstanie określić czy mi podejdzie. A poza tym za trzy dyszki wolałbym sam sobie tą przeróbkę wykonać.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Potwierdziłeś moje domysły Sławek, dzięki. Ale że ta wtyczka jest nierozbieralna musiałbym pociąć kable i je odpowiednio przelutować. Troszkę szkoda mi chlastać świeżutkiego pakietu, a w razie jakiegoś feleru (pecha mam) już mi na pewno w sklepie nie wymienią. Ale chyba w przypadku tej firmy jest małe prawdopodobieństwo by miał jakąś wadę ukrytą? Kurcze tamten pakiet się spierdzielił i teraz boję się o ten jak o jajko...

No cóż powiedzmy że zrobię tak w ostateczności, w sumie mi się nie śpieszy bo i tak na razie czasu nie mam. Może ktoś będzie miał inny pomysł. A może ktoś już korzystał z tamtego adaptera do którego link podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ciąć kabli. We wtyczce są metalowe spinki które mają wystającego wąsa zachaczającego się w plastikowej oprawce. Powinieneś je widzieć z od czoła jako kawałki blaszek, wystarczy je delikatnie wcisnąć do środka i ciągnąć za przewód. Po wyciagnięciu nalezy je lekko odchylic aby powróciły do swojej pozycji. Musisz uważać aby po wyciągnięciu spinek, nie stykały sie ze sobą (zaizolować) bo będzie żle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka do balansera w kokamach jest nierozbieralna ale kable da sie z niej bez problemu powysówac i pozamieniac miejscami trzeba tylko bardzo uważac zeby ich nie zewrzec ja we wszystkich swoich kokamach zmieniałem tak kolejnosc kabli we wtyczce do balansera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki :!: Mi to jednak trzeba jak 'krowie na rowie' tłumaczyć :D 5 minut roboty i po sprawie, kabelki poprzekładane :jupi: . Tak patrzyłem i patrzyłem na tą wtyczkę i nie wypatrzyłem takiej możliwości wcześniej, chyba czas na mocniejsze okulary :roll: . Zdecydowałem się jednak nie ścinać wystających części wtyczki tylko wyciąłem pod nią dodatkowe otwory w gniazdku, i już sobie balancerek wesoło mruga :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, podepne sie pod temat, choc troche stary, ale po co zakladac kolejny.

 

mam taki sam problem jak ten opisany wyzej, i mam jedno konkretne pytanie.

Miejscami zamieniam kable zewnetrzne ( + i - ) i tylko te?

Czy wewnetrzne białe tez musze zamienic? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić kolejność na odwrotną wszystkich przewodów to chyba logiczne

 

Z calym szacunkiem, ale dla mnie jako zoltodzioba w elektronice to nie jest logiczne ;]

 

Logiczne by było, gdyby te dwa kable były roznego koloru. A oba sa białe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zostałem wywołany do tablicy, to potwierdzam, że trzeba zamienić kolejność wszystkich kabelków.

Logiczne by było, gdyby te dwa kable były rożnego koloru. A oba są białe.

Bo środkowe kabelki zwykle nie interesują przeciętnego ładowacza pakietów. Interesuje go jedynie gdzie jest "+" (czerwony) i "-" (czarny), żeby prawidłowo podpiąć do balansera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić kolejność na odwrotną wszystkich przewodów to chyba logiczne

 

Z calym szacunkiem, ale dla mnie jako zoltodzioba w elektronice to nie jest logiczne ;]

 

Logiczne by było, gdyby te dwa kable były roznego koloru. A oba sa białe.

A jak do baterii dolutujesz dwa białe kable to nadal będzie Ci obojętnie gdzie + a gdzie - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to juz nie ;)

 

Nie bylo to dla mnie jasne, gdyz nie znalem wczesniej zasad polączenia wtyczki serwisowej do balansera, to tez nie wiedzialem, jak duze znaczenie ma kolejność tych kabli.

Zasugerowałem sie oznaczeniami od producenta.

Myslałem, ze gdyby kolejność tych kabli miała znaczenie i nie byłaby przypadkowa, to zostałoby to odpowiednio oznaczone przy produkcji, tak jak to zostało wykonane przy kalbach "+" i "-", oraz innych tego typy kablach "strategicznych" w nadajnikach itd.

 

Dzieki za pomoc, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.