Jump to content

Akumulator żelowy


STASIO

Recommended Posts

Kupujesz układ który zaproponował Ci Rob Mc Fly, kupujesz jakiś transformator 220V / 15V, otwierasz plik http://www.sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT2309.pdf?sess_id=39506c1b917d1088d3d5a11057d38348 czytasz go (artykuł/opis) i montujesz układ który podłączasz do owego akumulatora i się ładuje.

 

Prościej wytłumaczyć się nie da - sorry

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Ładowanie żelówki praktycznie niczym się nie różni od ładowania akumulatora samochodowego.Prostownik do ładowania akumulatorów załatwia sprawę.Prąd ładowania można ustawić np:0.7-1A i jak napięcie na akumulatorze wzrośnie od 13,7-14,4V to należy przerwać ładowanie.Mam z tymi akumulatorami do czynienia w pracy od około 14 lat.Te produkowane obecnie to porażka.Najlepsze okazywały się aku Hitachi oraz Kobe.Wytrzymywały po kilka lat.W centralach alarmowych są ładowane w sposób ciągły prądami około 300mA.Trzeba uważać przy użytkowaniu tych akumulatorów żeby nie zewrzeć końcówek.Prądy zwarciowe są potężne jak na taki akumulator.

Link to comment
Share on other sites

Marcinie akumulator żelowy nie jest szczelny. Rozebrałem już kilka i wiem, że aku "popuszcza" nagromadzone gazy przez gumowe kapsle przyciśnięte plastikową klapką.

100% uszczelnienie takiego akumulatora groziłoby jego eksplozją w przypadku dłuzszej eksploatacji w niekorzystnych warunkach (np UPSy)

Link to comment
Share on other sites

Marcinie akumulator żelowy nie jest szczelny

Dokładnie tak

NIE WOLNO GO USZCZELNIAC!!!

Pare lat temu byla fala wypadkow pletwonurkow (moje drugie hobby) na skutek explozji samorobek latarek z zelowymi akusami. Pourywane palce, zmasakrowane konczyny, powybijane zeby, popalone oczy. Masakra..

 

Baxter

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Żelowce mają korki, wystarczy wydłubać płytkę przykrywającą górę ( góra to strona z końcówkami.Nie są szczelne.Nic im nie będzie jak będziemy ładować prostownikiem.Akumulator żelowy do żaden cud techniki wymagający jakiejś szczególnej troski, bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

Używam żelówek do kilku celów i zawsze ładuje prostownikiem, akku z samochodu, lub nawet zasilaczem do kompa.

Owszem tracą pewnie co nieco na żywotności, ale jak do tej pory nie zaobserwowałem spadku pojemności. Poza tym żelówka to koszt średnio 30 zeta.

Zdarza mi się zostawić akku na noc pod prostownikiem i nic się z nimi nie dzieje.

Potrafią wydalić każdą ilość gazów, chyba, że kanał zostanie zatkany.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.