Skocz do zawartości

Michaś Max w wersji spalinowej


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak był bum na Michasie to zamówiłem u Mirka jeden egzemplarz i tak poleżał troszkę w garażu aż go złożyłem. Niestety nie mam fotek z budowania. Ale model wyposażyłem w silnik Thunder Tiger .28 GP. Z powyższym silnikiem model wyważa się idealnie, Nie ma potrzeby stosowania żadnego balastu. Akumulator to LiPo 2s 850 mAh, zbiornik paliwa 220ml co wystarcza na ponad 30 minut lotu. Lot na powyższym silniku jest na 15% przepustnicy max do 50% (powyżej to już ostra jazda). Ponieważ silnik można przykręcić do modelu bez dedykowanego łoża więc ładnie się wpasowuje. Wagę całości podam jutro jak zważę. Nie mniej model lata wręcz majestatycznie. Czasem mam wrażenie że model stoi w miejscu szczególnie po lataniu funjet'em. Rewelacyjnie słucha się sterów. Po zgaszeniu silnika bardzo dobrze szybuje co niesamowicie ułatwia awaryjne lądowanie.Moja modernizacja modelu to dodanie tylnego kółka zamiast płozy co ułatwia start z drogi asfaltowej oraz zamiana wręgi firewall na grubszą 6mm ze sklejki. Niskie obroty silnika potrzebne do poderwania modelu w powietrze też fajnie wpływają na efekt dźwiękowy pracy silnika - prawie jak 4-takt :). Zacząłem się zastanawiać czy dałbym radę pociągnąć Michasiem jakiś mały szybowiec w górę :)

Ten modelik to kawał dobrze zaprojektowanej maszyny, widać wkład i duże doświadczenie projektanta.

 

0pjm.jpg
4jz8.jpg
dyxs.jpg
wbmb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.