Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu silnika i aku


Slaw

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o sugestie dotyczące doboru silnika, śmigła regulatora i akumulatora. Modelarstwem zajmowałem się dość dawno. Obecnie jest to powrót i stoję przed trudnym wyborem. Potrzebuję kupić tak jak w temacie silnik regulator i akumulator (lub 2 akumulatory). Ma to służyć do motoszybowca o rozpiętości 1500mm i masie 500 do 600g. Tu w zasadzie dałbym radę coś wybrać ale chciałbym aby zakupione części mogły posłużyć również do trenerka trochę cięższego lub motoszybowca 1800 do 2000mm. I tutaj to już mętlik mam. O ile z silnikiem i regulatorem to jakieś przemyślenia mam (regulator 30A żeby był na przyszłość). To już pakiety czarna magia 2S czy 3S?. Myślałem o pojemności w okolicach 1300mAh. Finanse mają znaczenie bo muszę kupić wszystko czyli silnik regulator aku i ładowarkę. Aparaturę mam Hitec Focus 4FM. Myślę że jeszcze trochę na niej polatam. Serwa 9g i standart też mam. Pozdrawiam. Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybór jest bardzo duży i informacji na forach jeszcze więcej – poszukaj. Na początek proponuję Pionieera 1400, Sky Surfera, Bikstera itp. w wersji KIT. Na forum znajdziesz bardzo dużo informacji na ich tematy, również w kwestii „gratów”. Osobiście proponuję Sky Surfera – dobra cena, bardzo dobre wykonanie i przemyślana konstrukcja w porównaniu np. z Pionieerem 1400.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje easyglidera od multiplexa. Kazdy woli cos innego, w kazdym badz razie EG pracuje w roznym zakresie pojemnosci pakietow 3s, czy na 2,2 czy na 2,6Ah lata fajnie, podejrzewam ze nawet przy wiekszym pamiecie poleci. Lata bardzo majestatycznie, przy dobrym wietrze mozna wsadzic rece do kieszeni i samo lata.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za szybkie odpowiedzi ale ja nie szukam modelu bo już mam. Co prawda stare ale zdolne do lotu. Szukam napędu żeby model na początek motoszybowca ulotnić. Rozpiętość 1500mm waga około 600g konstrukcja balsowa.

W zasadzie to już dokonałem wyboru. Prosiłbym o ocenę pod względem poprawności (czy to będzie razem poprawnie działać).

Silnik Emax CF 2822 kv1200, regulator Redox 30A, dwa pakiety 3S 1300mAh 20C(wybrane ze względu na cenę) śmigło składane 9x5 lub 10x5 i do tego ładowarka Redox Alpha V2. Czy karta do programowania regulatora jest konieczna czy dam radę bez niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to że silnik i pakiet dadzą rade w szybowcu ale regulator Redox 30A może stanowić pewien problem ponieważ w szybowcu musi on zatrzymać śmigło  a z tego co czytałem te reglery tylko spowalniały obroty niezatrzymując śmigła , tak było

może teraz firma poprawiła oprogramowanie tego reglera.Powinieneś dać radę zaprogramować go z nadajnika

ale sprawdź działanie hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.