Skocz do zawartości

odbiornik 9X8Cv2


leonarl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie natury technicznej,a mianowicie podczas nauki latanie i niezliczonej ilosci kretow :)Zostala uszkodzona antena odbiornika,a dokladnie goraca zyla zostala urwana,i teraz pytanie, jakiej grubosci zyle najlepiej dolutowac,wiem ze ma miec 31,5mm, tylko nie wiem co zastosowac.

 

Chyba ze wywalic ta,i wlutowac jakis kabelek o danej dlugosci ?

Czekam na jakies sugestie.

post-14652-0-02151200-1399906926_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość przewodu tu raczej nie ma znaczenia (chyba że się mylę), najważniejsza jest długość. Jak masz jakiś kabelek zbędny od serw, albo kawałek skrętki to będziesz miał nową antenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie musi byc ekran ? Bo mam taki kabelek troche grubszy typowo pod wifi kupowany 50 ohm.

 

czyli kabel normalnie lutuje od strony odbiornika, ekran+ zyla goraca a z drugiej strony usuwam ekran na odcinku 31,5mm,dobrze mysle?

post-14652-0-16102300-1399915589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie musi byc ekran ? Bo mam taki kabelek troche grubszy typowo pod wifi kupowany 50 ohm.

 

czyli kabel normalnie lutuje od strony odbiornika, ekran+ zyla goraca a z drugiej strony usuwam ekran na odcinku 31,5mm,dobrze mysle?

Moim zdaniem to jest poprawne rozumowanie.

 

Można sam 31mm odcinek lutować bezpośrednio do odbiornika (wtedy w ogóle bez ekranu). Sztukowanie jest chyba złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taki kabelek:

 

Z tym ze to nie jest od wifi i nie wiem czy ma 50 ohm

 

Najlepiej bym dal ten czarny kabel, z ekranem na koncu i  usunol ekran na 31,5 mm i na to termokurczliwka,tylko nie wiem czy ta przeciwwaga jest potrzebna ?

 

Tego starego nawet nie sztukuje, gdyz byl on zlamany rozwno przy przeciwwadze, wiec nie bylo szans polaczyc

post-14652-0-06484400-1399924779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy musi byc 50Ohm. Mam tez jeden odbiornik do regeneracji wiec zbede musial sprawdzic ile caly kabelek ma.

 

Tu dlugosc tylko ma znaczenie bo to zwiazane jest z tym ze antena pracuje na 2,4GHz, znawca tematu nie jestem wiec nie bede precyzowal. Dlugosc sie nieznacznie zmienia chyba wbzaleznosci od przekroju anteny. Duzo osob podaje 31,5mm dla takiej anteny, ta fabryczna ma chyba troche mniej.

 

W kazdym badz razie, zanim poleci zrob test naziemny, co bys w locie nie mial jakiejs niespodziewajki.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale termokurczka trzymana jest przez dwie polowki obudowy,wiec mysle ze bedzie ok.

Urwala sie tylko dlatego ze bylo nie przymocowana,i podczas kreta ulamala sie.

Termokurczke moge w kazdej chwili zdemontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.