Skocz do zawartości

Projektowanie płatów do szybowca 4m.


Czepus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wszystkim sceptykom odradzającym Pawłowi budowę proponuję wrzucić w google temat "latanie na Mikulinie" (niestety nie pamiętam adresu strony). Znajdziecie tam zdjęcia Komara w skali 1:4, zbudowanego przez Tomka L. mieszkającego koło Zamościa. Model został z powodzeniem z a p r o j e k t o w a n y, z b u d o w a n y i o b l a t a n y przez

Tomka będącego wówczas uczniem klasy maturalnej. Dodam jeszcze, że był to jego drugi model po Delfinie zbudowanym wg Papy Schiera.

Takie inicjatywy jak Pawła trzeba popierać , zamiast mu to od początku obrzydzać. Dzięki takim jak on w dziale "szybowce" coś się wreszcie zaczyna dziać.

Paweł, nie daj się, jesteśmy z Tobą :wink: :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z budową jak i pomocą w realizowaniu projektu mam osoby w modelarni, ktore są jak najbardziej za tym bym Jantara zrealizowal.

 

Ja nie pytalem sie o sposob i caly proces budowy platów, tylko jaką technologią je wykonać. Każdy ma odmienne zdanie i kazdy swoje sposób zachwala....

 

Jedni proponują konstrukcyjne inni rdzenie kryte kompozytem a jeszcze inni w pelni kompozytowe. W tym temacie chcialem sie dowiedziec którą metode wybrać a nie jak ją zrealizowac. Chcialem się oprzec na sprawdzonym sposobie ktory juz lata, czasy pionierskie wedlug mnie juz minely "po co wyważać głową drzwi"....

 

Kupowanie modeli mija się u mnie z celem, jak wczesniej wposmnialem dla mnie wieksza wartosc ma budowa niz samo latanie.... Jak ja chcem polatac to biore sprzet i sam wznosze dupsko do gory:P

 

Dla reszty dzięki za slowa otuchy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.