Skocz do zawartości

pytanie o regulator ztw


boles78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nabyłem regulator ztw 20a al przy uruchamianiu silnika następuje nagłe szrpnięcie jakby zryw silnika w miare przesuwania manetki do przodu silnik sięuspokaja i normalnie przyspiesza , sprawdzałem na dwóch silnikach emax 2812 2822 to samo szrpniecie na początku czy to normalne i czy szkodzi czemuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeśli skalibrowałeś zakres gazu to

przy silnikach elektrycznych B/L, zwłaszcza bezsensorowych i tych o wyższym kV występuje tzw. cogging.

Mówiąc po ludzku szarpanie przy niskich obrotach, coś jak "kangur"  w samochodzie przy nieumiejętnym zwalnianiu sprzęgła.

 

 

Jakość regulatora też pewnie ma na to jakiś wpływ, ZTW jest chyba raczej z tych niższych półek.

 

Ja nauczyłem się z tym żyć - nie używam  niskich obrotów  :) tylko rura na full

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki narazie niestety tańszy bo to pierszy mój kombat i w ogóle samolot rc ,przy następnym będe mniej więcej wiedział w jaki osprzęt zainwestować. Pierwszy regulator był tańszy od tego i troche zwariował po krótkim czasie ale przy tym fajnym hoobby widze że czeka mnie jeszcze dużo nauki o sprzęcie i kombinowaniu kasy na niego

A jeszcze odpowiem na wcześniejsze pytanie ,czy skalibrowałem zakres gazu , tak raczej dobrze bo miałemtez już inny regulator, i już to robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.