Skocz do zawartości

Easy Star na spalinie,czyli ekstremalne latanko


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

No dzis udal mi sie maly locik.

Pogoda taka ,ze aby sie nie stresowac,nie robie zblizen kamery na uginajace sie drzewa.

Ale jak to mowia,nie ma pogody zlej,sa tylko nieodpowiednie modele :D .

Na filmie bedzie widac drgania kamery,prawdopodobnie flatter calego skrzydla,gdy model znajdowal sie pod pewnym katem do wiatru.Na uwage (i podziw) zasluguje sam ES.

Nieprawdopodnie trudne warunki dla niego-na pelnym gazie stery minimalnie w dol brak postepowej.Mialem po drodze kilka dramatycznych zanikow wizji,ale ufajac w stabilnosc modelu,czekalem na zmiany.Model nie zawiodl mnie,zawsze byl w tym miejscu gdzie przewidywalem.Nie potrzebowal korekt typu-rozpacz na drazkach.Bylo tak zimno ze musialem schowac sie w aucie-lot trwal ok 30 minut.

Tym razem,choc to zbedne w/g mnie,filmik umieszcze

specjalnie w jednym - nie przerywanym kawalku.(blisko 2Gb orginal)

W/g mnie powinien wyladowac w koszu (caly),ale profilaktycznie....

 

No ale jedziemy dalej.

Celowalowalem na chmury,byly nisko,ale sila wiatru byla tak duza,ze zachodzila realna grozba utraty modelu-z wiatrem lecial bardzo szybko,ale wrocic , nawet na pelnym gazie juz by sie nie dalo-wyzej.Wysoko ,wiatr byl stabilniejszy,ale za to mocniejszy.Mam wrazenie ze obserwujac model z ziemi,z wiatrem lecial chyba ze 100 km/h. az sie caly trzasl.Myslalem ze sie rozleci w powietrzu,zwlaszcza przy nie kontrolowanych zakretach.

Po krotkiej ocenie sytuacji, jak byl wyzej,padla decyzja-lecimy do nastepnej wioski :)

gdyz ta byla wlasnie w lini wiatru, a inaczej sie nie dalo latac jak pod wiatr lub z nim.

He,he,he,uzywam coraz wiekszych podzialek na mapach :shock:

 

07789895636dc5fc.jpg

 

W czasie lotu najbardziej przeszkadzal drgajacy obraz.Przy ladnej pogodzie,spokojnych warunkach,nie mialem tego efektu-nigdy nie latalem na tak duzych obrotach.Zawsze 30% i to pozwalalo na lot i spokojne ustalone wznoszenie.Takze ostrosc kamery-zmieniala sie.Moje okularki czasem zle to interpretowaly.Jesli dodamy do tego zaklocenia,to bylo ciezko.Powodem drgan jest silnik,musze dopracowac mocowanie ,,miekkie''.

Takze ostrosc,prawdopodobnie jej gubienie bylo spowodowane drganiami i/lub kropelka paliwa ktora siadla sobie w obiektywie.Cale szczescie ze nie utracilem calkowicie ostrosci,bo i taki przypadek juz mialem (Samsung NV-3).Aparat dostrajal sie na pierwszy plan-czyli wlasnie na krople w obiektywie lub na silnik.

Slowem,nie :oops: bylo relaksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.