Skocz do zawartości

Lazy Bee nr 2


Rekomendowane odpowiedzi

Lot wykonany Lazy poleciała , odczucia z lotu ... ciężka :) trudno ją wzbić na rozsądną wysokość . Cały czas sterem wysokości trzeba było korygować bo ma tendencje do nurkowania tak jak by SC za bardzo na dziób albo wina mocowania na orczyku tak jak by ta mała śrubeczka nie trzymała odpowiednio stalowego drutu bo trymowałem podczas lotu a po lądowaniu ster równiutko jak bym nic nie robił hmmm . Podczas drugiego lotu niestety brakło pasu do lądowania i wyszły kolejne niedociągnięcia , drewniana oś kół niestety nie wytrzymała przyczyniło się do tego brak  amortyzacji (spięte na sztywno trytytką ). Ogólnie straty nieduże ale żeby się miło latało trzeba by coś poprzerabiać i powzmacniać . A i szybować też nie za bardzo chce , leci na pysk :) może przez wagę albo to SC .

Mam filmik i zdjęcia, film nie najlepszej jakości ale coś tam zawsze widać .

 

Po katastrofie :)

 

DSC_0040.JPG

DSC_0041.JPG

 

A tak latała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lata całkiem, całkiem, także zmiana SC i w powietrze. Jak już będzie OK, to jeszcze trzeba będzie przyjrzeć się skłonowi, czy silnik nie ciągnie dodatkowo w dół. Daj ze 3 gumki na to podwozie, dopóki nic innego nie wymyślisz. Ja podwozie kleiłem co 2 lot, chyba że akurat dało się LB złapać do ręki. ;)

 

Edit:

Przy lądowaniu widać jak mocno zaciągnięty jest ster wysokości. Porównałem z jednym moim lądowaniem 4:48

 

https://www.youtube.com/watch?v=EGogcg1nNZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje na drugim filmie który mam widać jeszcze lepiej , ster wysokości zaciągnięty na full i ruch steru jest naprawdę bardzo duży natomiast Ty prawie w ogóle go nie używasz . Na razie wyjąłem 30g z pod maski , od spodu zrobię papierem na wikol , drewniana oś zostanie zamieniona na stalową i amortyzowanie jak w oryginale (dam kawałek sklejki w miejscu mocowania gumy). Zmienię SC a potem jak pisałeś może jeszcze skłon do poprawy , muuusi latac :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako też początkujący odpowiem dziękuje, fajnie że się podoba :)

I teraz tak, z tym kontem zaklinowania skrzydła tak do końca nigdy nie zrozumiałem o co chodzi :( w moim modelu się chyba tam nic nie da zmienić czy jak ??

Model wyważam na 1/3 cięciwy skrzydła i teraz nie wiem czy ma znaczenie to  że skrzydło przedłużyłem o 10 cm ??  zmienia się SC wtedy ?

Co do tych kątów zaklinowania mogłem coś zrobić nie tak ? Boki kadłuba jak i cały model wycięty z planów wiec miejsce na statecznik było już określone , wyciąłem szczelinę wsunąłem statecznik nic tam wiele nie dało się zmienić ni popsuć . Tak samo skrzydło według planów i leży na płaskim kadłubie . Jak pomierzyć te kąty i między czym a czym ?          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmienisz jakikolwiek z parametrów modelu, to zmienia się SC. Prosty program do wyliczania SC to WinSchwer (darmowy). Co do kąta zaklinowania skrzydła, to masz możliwość modyfikacji, bo mocowane jest na gumę. Wystarczy coś podłożyć pod skrzydło. Tutaj poczytaj to coś Ci do głowy wejdzie przy okazji http://www.rcsiedlce.fora.pl/warsztat,7/jaki-kat-zaklinowania,454.html  ;) . Do pomiaru kąta zaklinowania przy profilu płasko-wypukłym wystarczy listewka, a podstawowym parametrem jest oś modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony film :) piękny model ładnie lata ale widać że dwa potężne pakiety na samym dziobie .Ja walczę teraz z programem winschwer , niby pokazane co gdzie wpisać ale jakieś bzdury mi wychodzą . Latać będzie na pewno jak nie wyliczę tego metoda mądrą to dojdę do tego metoda prób i błędów .

Ten film też dobry sprzęt wyeksploatowany do granic a lata :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę Twoim tropem Marcin bo nawet chyba nie umiem tego wyliczyć , nie wiem o jakie wymiary upomina się ten program a po podaniu wymiarów tak jak mi by się to wydawało powstający obraz nie odwzorowuje wyglądu skrzydła i steru mojego latadła .

 

SC.jpg

 

1100 - długość całkowita skrzydła z uszami 

290 - ten wymiar widnieje dwa razy to cięciwa skrzydła , na samym końcu wpisałem 200 chociaż ono do końca w sumie ma ten wymiar 290 wiec nie wiem ?? 

75 - następny wymiar przy skrzydle stwierdziłem ze to wznios tyle ma tyle wpisałem czy oto chodzi ??

200 - wymiar żółtej końcówki skrzydła to długość uszu tzn. ja to tam wpisałem

165 - to odległość od spływu skrzydła do początku statecznika .

520 - całkowita długość statecznika

80 - szerokość statecznika

170 - to szerokość w najszerszym miejscu jednej polówki SW

240 - długość jednej polówki SW w najdłuższym miejscu 

60 - na samym końcu SW to nie wiem czemu wpisałem i co tam ma być i wolne miejsca tez nie wiem o jaki wymiar tam chodzi 

 

Wiec chyba to za mądre dla mnie ... niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie kształtów modelu nie odwzorujesz w tym programie. Według tego co podałeś to będzie mniej więcej tak

 

post-4563-0-64563900-1407684134.jpg

 

Ja bym ustawił CG 60mm od krawędzi natarcia na początek. Ale zanim coś zrobisz , to mam jeszcze jedno pytanie. Czy model zachowywał się jednakowo z włączonym silnikiem i podczas szybowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , urodziny córki teraz jestem dopiero a wiec tak , jak pisał Marcin teraz SC na 9cm od krawędzi i model nurkuje silnik raczej ją nie ciągnie bardzo w dół bo bez silnika też leci na pysk, i do Roberta, jest własnie tak jak pisałeś , Plany w skali, nic nie zmieniałem tylko to skrzydło z 990 do 1100 bo lepiej mi żebra było rozmieścić nic więcej nie zmieniałem i starałem się wszystko baardzo dokładnie wycinać i kleić zachowywać odległości itd. Myślę że jak zmienię SC na 10 cm od krawędzi to będzie git bo przecież lata już i to nawet nie źle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.