Skocz do zawartości

Blue Bird BMS 28A


szprycha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wahałem się gdzie umieścić ten wątek - trochę tyczy się on serwisu, jaki świadczą producenci.

Może jednak komuś pomoże w wyborze, jeśli rozważa te serwa.

Otóż w sumie mam takich serw 12szt plus jedno w wersji 35A.

Wszystko HV - 28 i 35kg uciągu. Kupiłem je z Hobbykinga płacąc ponad 180-pln/szt.

Poniżej wklejam dane

post-6902-0-04117000-1401390748.jpg

Weight: 74 grams
Dimensions: 40.5 x 20 x 39 mm
Torque @ 6V: 23 kg/cm
Torque @ 7.4V: 28 kg/cm
Speed @ 6V: 0.12sec / 60 deg at no load
Speed @ 7.4V: 0.10sec / 60 deg at no load

 

Są rzeczywiście mega mocne, szybkie i precyzyjne. Miałem je zamontowane w Veloksie 2,6m i mam obecnie w Yaku 2,7m. Rzeczywiśie co wychylisz drążkiem, to wychyla się również w powietrzu, bez względu na prędkość i opór.

 

Nie wylatałem nimi nawet pełnego sezonu, więc nie mogę ich w pełni zrecenzować, ale jak na razie dawały radę.Moje uwagi:

1. Pobór prądu - 8szt 28A plus jakieś inne HV na gazie wyciąga ok 1Ah w czasie 8min lotu 

2. Mechanika serwa opaćkana zestarzałym, twardawym, żółtym i śmierdzącym smarem  - na pewno nic niesmarującym :(

3. Niestety ostatnio uwidziało mi się uczyć Knife Edge Spina - figury, która mocno pociska na wszystko w modelu.

W czwartym locie jedno z lotkowych mechanizmów poguniło zęby ( są 2szt na lotkę! ).

POniżej załączam moją korespondencję z bezpośrednią z BB, która zrobiła na mnie duże wrażenie - pierwszy raz Chiny dały mi serwis na europejskim poziomie - SENKJU, GINA ! :

 

Dear Sir,

 

Thanks for the mail and comments.

 

We are delighted to inform you that we’ve improved the gear materials this year. We will send you 12 pcs of the shaft for your replacement in free of charge.

Please advise your address and phone number for send the replacement.

Thank you in advance.

 

Best Regards,

Gina Wang
 

Hi Gina,
I attach photo of two broken gears. I was actually shocked how bad quality grease was used in these top range servos....


 

Dear Sir,

 

Thank you for choosing Blue Bird.

 

Could you send photos of the broken gears for us ? we will check and reply soon.

Thank you.

Best Regards,

Gina Wang
 

Hi, can U tell me where can I get bms 28A spare gears from? I have 12 of these and one of them died last week. Maybe u can send me 3 sets? To Poland?

Best regards, Andrzej Gruchala
Wysłane z telefonu Windows Phone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.