Jump to content

Pechowe loty w świdniku

hubert_tata

Recommended Posts

Zapowiadało się pięknie :D

Spotkanie z samego rana z Pawłem (alchemique), niezła pogoda i planowana godzinka lotów.

Przygotowane do lotu modele: Super Sportster, Funtana, Mosquito.

30grudn06A.JPG

Pierwszy problem - zapomniałem kabinki do Mosquito.

Za chwilę okazało się, że to drobiazg.

W wyniku nieuwagi w głupi sposób straciłem orientację w powietrzu i nie dałem rady wyprowadzić Oldskula :evil:

Zaraz po centralnym przywaleniu nosem w ziemię:

30grudn06B.JPG

Straty niezbyt duże, ale już nie poleciał :lol:

Potem była nieprzewidziana kraksa Funtany Pawła (niestety już przy starcie :( ):

30grudn06E.JPG

No i ostatni leciał Mosquito, wylądował niezbyt ładnie, ale cało.

Paweł robił filmy, może coś wstawi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakieś fatalne to zakończenie tego roku :roll: U Was straty, jak po walce z przeważajacymi siłami npla. U mnie "kaszana" komputerowa. Oby tylko na takich stratach sie skończyło... Wierzę jednak mocno, że z tymi uszkodzeniami szybko sobie poradzicie i z wiosna będa te ładne modeliki wychyniać wszechstronne harce po niebiesiech... Nosy wiec do góry i wszystkiego dobrego!

Wierzę jednak mocno, że z tymi uszkodzeniami szybko sobie poradzicie i z wiosna będa te ładne modeliki wychyniać wszechstronne harce po niebiesiech... Nosy wiec do góry i wszystkiego dobrego!

Dzięki Marku za wsparcie, ja jestem przyzwyczajony do rozbijania modeli i nie będę czekał do wiosny z naprawą, tym bardziej z kończeniem kraks w tym roku :lol:

Zaraz jadę latać czymś innym - wszystko może się zdarzyć :D

Gorzej z Pawłem, wyglądał na trochę podłamanego.

Paweł, nic się nie martw, Madman Tomka to dopiero miał kraksy i odbudowy :shock:

Naprawisz Funtanę i będzie latać :D

Moj Madman to sie powinien nazywac POCIESZYCIL , albo FENIX .

Ilez on juz razy byl w stanie wydawalo by sie calkowitej detrukcji.

Zreszta teraz te lezy w pol przelamany.

Ale jak patrze na wasze kraksy to co to za kraksy ,toche zadrapan i kilka listewek do poskladania.

Z Bartkiem to bysmy juz za 15minut wszystko oprowadzili do stanu lotnego :mrgreen:

Humor juz mi wrocil! :) - przespalem sie troche i zamowilem nowy kadlub! :)

Bedzie za jakies 2-3 tygodnie.

Bylem troche zly sam na siebie bo po przyjezdzie na lotnisko strasznie sie na latanie nastawilem, jak juz dorawlem model w swoje rece to juz nie czekalem z tym aby sie pod wiatr ustawic i startowalem z wiatrem. Co bylo jeszcze wiekszym bledem - nie na pelnym gazie. I wtedy przepadl.

Przynajmniej taka jest moja wersja wydarzen ;]

Nie wiem jaka jest Twoja Hubercie ? ;>

Hubert jeszcze nie pokazal zdjec brzucha swojego modelu bo tak to wyglada calkiem dobrze. Gorzej jak sie na mocowanie skrzydel popatrzy:]

Zdjecie zwlok:

DSS_0770.jpg

Jak mi sie zaladuja kolejne to wrzuce!

Jesli chcesz to moge wyslac - dla mnie zaden problem. U mnie i tak by lezal nieuzywany bo do klejenia sie nie garne za bardzo a tak przynajmniej ktos z niego zrobi pozytek (przynajmniej taka mam nadzieje:))

Myslalem zeby go na czesci zostawic ale skoro ktos sie zglasza - to dlaczego niby nie!

Dogadamy na privie.

...nie czekalem z tym aby sie pod wiatr ustawic i startowalem z wiatrem. Co bylo jeszcze wiekszym bledem - nie na pelnym gazie. I wtedy przepadl.

Przynajmniej taka jest moja wersja wydarzen ;]

Nie wiem jaka jest Twoja Hubercie ? ;>

Też tak mi się wydaje, za mała prędkość jak na start z wiatrem.

Myslałem, że kołujesz i nawet nie zdążyłem sięgnąć po aparat.

Kilka sekund i po locie.

Hubert jeszcze nie pokazal zdjec brzucha swojego modelu bo tak to wyglada calkiem dobrze. Gorzej jak sie na mocowanie skrzydel popatrzy:]

Tak to wygląda z drugiej strony:

30grudn06F.JPG

Pękniete skrzydła z bliska (naprawdę dobry stan - na zdjęciu to kurz, miejscami powycierany palcami :D )

30grudn06D.JPG

Uszkodzenia przodu kadłuba:

30grudn06C.JPG

Filmikow jak na razie nie bedzie bo nie mam jeszcze kabla od kamery do kompa - jak tylko takowy nabyje to od razu wrzucam.

Zarejestrowane zostaly:

1)Kraksa Oldskula!

2)Lot Mosquito!

Kraksy Funtany nie ma nagranej, zreszta lot a raczej kolowanie bylo bardzo krotkie i nic ciekawego do pokaznia nie bylo!

• 4 months later...

Faktycznie to trochę trwało, nawet zapomniałem o tym wątku :D

Jak napisałeś na PW, że zrobiłeś film zastanawiałem się gdzie go wstawić :crazy:

Ale dzięki, to bardzo dobre miejsce i tytuł wątku 8)

Na filmie widać, jak łatwo było o kolejną kraksę :!:

Mosquito nie ma sterowanego kółka ogonowego i zaraz po starcie było trochę nieciekawie :twisted:

PS Moje modele sprawne, a jak Funtana?

Funtana - czekalem na czesci jakies 3 miesiace (Polowa marca) bo z usa nie przysylali wiec sie troche wkurzeylem i zrezygnowalem... Ale ostatnio zamowilem ponownie jak te filmiki ogladalem bo stwierdzilem ze to swietny latac :] Wiec pewnie znowu poleci kiedys ... :P

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.