Skocz do zawartości

Budowa symulatora samolotu RC :D


polpakpol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego Wingmana, do gier typu World of Warplanes i symulatorów jak Condor nadaje się znakomicie. Przepustnica na suwaku, kierunek "obrotowy" w drągu, do tego kupa przycisków. Jedyny minus to to, że jest dość sporych gabarytów i żeby latać komfortowo używając guzików trzeba by zrobić sobie jakąś podpórkę pod przedramię. Tak czy tak myślę, że spełnią swoje zadanie.

Mi jednak przeszły ciarki jak wyobraziłem sobie lot takim 3 metrowym trenerkiem z małymi wychyleniami za pomocą HOTASa zaproponowanym przez Krzyśka. To już było by coś :D Niemniej Patryk dawaj dalej, bardzo ciekawy pomysł, mam nadzieję zobaczyć film ze sterowania modelem Twoim urządzeniem :D

A zastanawiałeś się już jaki pierwszy model oblatasz za pomocą tego "symulatora"? Bo to chyba też dość ważna kwestia. Hellcat raczej długo by nie pożył nie mając wprawy w tego typu zabawkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

A zastanawiałeś się już jaki pierwszy model oblatasz za pomocą tego "symulatora"? Bo to chyba też dość ważna kwestia. Hellcat raczej długo by nie pożył nie mając wprawy w tego typu zabawkach 

Hellcat jest bardzo odważnym i wytrzymałym samolocikiem więc spokojnie da rade :)

Najpierw podłączę 2 joysticki pod komputer (Aerofly Pro Deluxe) jeszcze przed przeróbką i zobaczę co się z czym je :)

 

 

 

Mi jednak przeszły ciarki jak wyobraziłem sobie lot takim 3 metrowym trenerkiem z małymi wychyleniami za pomocą HOTASa zaproponowanym przez Krzyśka. To już było by coś

Wszystko w swoim czasie, jak mi się spodoba to kto wie czy w wakacje nie powstanie taki trenerek :D

 

 

 

Jedyny minus to to, że jest dość sporych gabarytów

Słyszałem że to bardzo wytrzymały joystick i gabaryt mu w tym pomaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły joysticki :D

Obydwa takie same :)

Dziś późnym wieczorem rozbiorę jeden i zobaczę jego budowę ;)

Oba działają na PC, ale nie mogę podłączyć 2 na raz pod symulator :/

Trzeba by je zdublować, ale nie wiem czy jest sens, spróbuję.

Ładnie się centrują i nie ma bardzo luzu na drążkach, ale minimalny jest.

Rok produkcji to zdaje się 2001 r. Ładnie się trzymają do tej pory :)

post-9571-0-45164600-1403523189_thumb.jpg

post-9571-0-27015800-1403523293_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem 1 joystick i żeby włożyć te potencjometry od aparatury będzie trochę zabawy... ale da się :D

Problem jedynie w tym, że mam jedną aparaturę na której obecnie latam i nie mam innej aby wyjąć z niej to co mi potrzebne.

Ma ktoś z was jakąś aparaturę na sprzedaż, razem z odbiornikiem działającą sprawną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, w tych joyach jest chyba potencjometr liniowy 110kOm

nie wiem natomiast jakie się stosuje w aparaturach RC, jeśli także 110kOm to wystarczy 'podlutować' się z kablami z radia RC pod potencjometry Joya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w latach 70tych budowano takie symulatory do modeli RC jako stanowiska do nauki pilotażu prawdziwych maszyn. Łap zdjęcia z książki "Budowa i pilotaż radiomodeli" J. Wojciechowskiego. Może przyda Ci się jakbyś jednak chciał zbudować takie większe stanowisko :)


Zdjęcia dość słabej jakości, jak będziesz chciał to zrobię dokładniejsze. Najlepsze, że wszystkie stery podłączone są do drążków aparatury ;)

post-9565-0-27675800-1403771035_thumb.jpg

post-9565-0-12453100-1403771042_thumb.jpg

post-9565-0-30963100-1403771328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.