Skocz do zawartości

Zaniki wizji na kamerce cctv


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie skierowane jest generalnie do ludzi z branzy cctv czy jak tam zwal.

Chodzi o dosc duzy problem.

Mam dwie-identyczne kamery Sony.

Testowane juz byly i na roznych Tx.

Kamerki ze wzgledu na spora ilosc elektroniki wewnatrz i potezny procesor obrazu (zajmuje cala strone jednej plytki) sa dwuplytkowe.Na dwoch rownoleglych szynach z pinami.I teraz najwazniejsze-jesli uderze srubokretem,nawet srednio,nie delikatnie (sila podobna do pukania do drzwi) mam zaniki,pasy.Jesli proces trwa dluzej 2-3 s-nastepuje wylaczenie kamerki.Co ciekawe,powtorne wlaczenie,kamerka reaguje na uderzenia dopiero po 10-15 s.Obojetne jest czy jest zimna czy ciepla.Zaczyna reagowac na uderzenia dopiero po tym czasie 10s.Nie jest to wina stykow-obie kamerki reaguja tak samo.

Pobor mA w normie.Obie maja rowny.Nie zmienia sie nawet po wylaczeniu samoistnym.

Ma ktos jakis pomys co z tym fantem zrobic ?.

W takim ukladzie,ten efekt wyklucza kamerke ze spaliny-drgania

No i kwestia temperatury.Mam kilka kamerek-cieplo,to normalne, ale te dwie po prostu parza.

 

Praca bez zmian kilka godzin-ale jest to doslownie piecyk.Mozna sie wrecz oparzyc.

Przy tak wysokiej temperaturze,nie wroze dlugiej pracy tym kamerkom :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej pracy nie spotkałem się z tak wrażliwymi kamerkami (nie sprawdzałem czy reagują na drgania). Natomiast faktem jest że potrafią gubić wizje, ale reset rozwiązywał problem.

Niektóre kamery się dość mocno nagrzewają, zdarzyło mi się poparzyć palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kamery nie są nowe to może jest problem z którymś z kondensatorów elektrolitycznych (nie lubią temperatur i z czasem zaczynają szwankować). Proponowałbym włączyć otwartą kamerę i pukać śrubokrętem po poszczególnych kondensatorach. Nie gwarantuję, że mam rację ale to czasem pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset nie wchodzi w gre.Zreszta nie wyobrazam sobie takie sytuacji w czasie lotu-prosze zaczekac-kilkusekundowa przerwa wizji jest spowodowana resetem kamerki. :shock:

Choc to pomaga.

Zauwazylem ,ze najbardziej reauje w okolicach przetwornika.Nawet delikatne uderzenie w jego oslonke/szybke powoduje zanik.Faktem jest tez,ze kamerki cctv nie sa konstruowane pod tym katem zastosowan,ale do pracy w stabilnych warunkach.

Az strach leciec,bo jak sie wylaczy to klapa.

Eh,same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.