Skocz do zawartości

Kradzież przez PayPal


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano spię sobie spokojnie z racji soboty a tu sms po 7.00 budzi mnie ze snu.

JAkież było zdziwienie moje jak się okazało że to autoryzacja tranzakcji bankowej poprzez PayPal w kwocie ponad 190 zł

Ponieważ nic ostatnimi czasy nie kupowałem z użyciem PayPal-a to odrazu postawilo mnie to na nogi. Okazuje się że ponoć" kupiłem" coś w sklepie blizzard.com  

No piany dostałem na usta i pierwsze to odpięcie karty od PauPal-a i zmiana haseł i zgłoszenie im nieautoryzowanej tranzakcji.

Pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją i jaka jest szansa na odzyskanie kasy?????

Zgłaszać już sprawę na policję czy czekać co odpiszą z PAyPala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj co odpiszą mają kilka dni na realcję..

jeśli nie zwócą Ci kasy w ciągu tygodnia idziesz na policję.. 

udostępniasz kompa i hasło do swojego wifi maila i innych takich.. oni to sprawdzają mija kilka dobrych miesięcy i może odzyskasz kasę.

zablokuj kartę w banku

zmiań bank

 

ps miałem podobną sytuację ale na szczęście tylko na pare złotych. 11zł

od razu zmieniłem bank. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co tu ma do rzeczy bank i karta?

Po powiązaniu karty z kontem PayPal całą autoryzację załatwia właśnie PayPal i hasło do konta na nim.

Bardziej kłopotliwym lecz bezpieczniejszym sposobem jest nie wiązanie karty z kontem PayPal tylko przelewanie na konto środków w takiej wysokości jaka jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam innego rozwiazania w pewnym stopniu zabezpieczającego tego typu sytuacjie a dodatkowo unikam bandyckich kursów paypala.

Mam karty platnicze walutowe w jednym z banków oferukacych kantor netowy i takowe karty powiazane z kontami. Jak dokonuję zakupów to nabywam odpowiednią ilość srodków i po kłopocie. Poza okresem zakupów konta sa puste....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku,

 

Powiadom bank , natychmiast.

Paypal, to tylko instytucja pośredniczenia w przekazie pieniędzy, a reklamację na nieautoryzowaną transakcję wyjaśniaj (składaj) do banku.

Zastrzeż kartę, bo jej odpięcie od paypala może nie wystarczyć (jeśli złodzieje mają jej dane wraz z kodem autoryzującym z rewersu).

 

Miałem kilka lat temu bardzo podobną historię, przy czym wartość transakcji była na kwotę przeszło 1800 PLN i była to suma kilku mniejszych płatności zarejestrowanych w ciągu kilku dni. Po wyjaśnieniu całości okazało się , że wykupywałem w firmie zarejestrowanej w Meksyku reklamy płatne na facebooku :lol:

 

Prawdopodobnie zeskanowano mi kartę za granicą , na wakacjach, bo właśnie zaraz po powrocie do kraju te obciążenia zaczęły się pojawiać.

Dodatkowo, mój problem był taki, że wówczas nie posiadałem opcji natychmiastowego powiadamiania mailem lub smsem o dokonywanych transakcjach i cała sprawa wyszła na jaw dopiero przy okazji otrzymania wyciągu, a więc trochę późno.

 

Ale, na szczęście,  wszystko skończyło się pozytywnie i to zaledwie na poziomie złożonej pisemnej reklamacji do banku (Citibank), a nie do paypal'a.

Oczywiście najpierw (po otrzymaniu wyciągu) wykonałem telefon na infolinię, dokonałem natychmiastowego zastrzeżenia karty, słownie wyjaśniłem zaistniałą sytuację i następnie wypełniłem i odesłałem faksem otrzymany formularz reklamacyjny i krótkie pisemko.  Po 2 tygodniach całe obciążenie zostało mi anulowane, a kurier dostarczył nową kartę :).

 

Tak więc Arku, kontaktuj się z bankiem przede wszystkim. Wyjaśnij co się stało i to bank powinien Ci pomóc.

Poza tym, o ile też dobrze kojarzę, to większość kart kredytowych posiada tzw. ochronę na wypadek nieautoryzowanej transakcji nawet do 3 dni wstecz, którą bank na Twoje (oczywiście uzasadnione/wyjaśnione zgłoszenie) cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.