Skocz do zawartości

Killerus-loty


Rekomendowane odpowiedzi

No hej

 

Kolejne 2 loty

 

Pierwszy bez gogli w celu sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo

 

 

Drugi to lot w goglach, latało się bardzo przyjemnie. Zakłócenia widoczne na filmie nie były aż tak mocno widoczne w goglach ;-) ????

 

 

Peter chyba kupie ten odbiornik z tuner-13cm.uk co tak mocno promujesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Peter chyba kupie ten odbiornik z tuner-13cm.uk co tak mocno promujesz

_________________

Raczej opisujesz.

 

 

Tak przy okazji,bo juz sporo listow dostalem w tej sprawie-telefon w tej firmie rowniez milczy.Ale tunery mozna kupic w siostrzanej firmie lub sklepie firmowym.

Dumajac nad cena tego tunera (jest drogi) postanowilem sprawdzic co w nim takiego niezwyklego, ze tak dobrze dziala.No i wyszlo na to ze to zasluga glowicy-reszta to po prostu programowanie dokladne (na PIC-u) i stabilizacja napiecia.

Poszukalem wiec na swiecie takiego tunera , gdzie jest taka sama glowica.

Tuner juz jedzie do mnie.

Jesli sie okaze ( a z zeznan i fotek wychodzi ze tak jest) ze dziala tak samo, bedzie to alternatywa-duzo tansza.1/3 ceny tunera 13 cm.uk

 

 

Edit.

Pomalowales dziob na czarno :)

No jest lepiej,nie ma takich akcji ze swiatlem.

Caly czas mysle gdzie jest przyczyna tego lamania obrazu.Jakosciowo jest ok,tylko te zaklocenia .Ale pociesze Cie, na Jellow Jacket jest ich tylko troche mniej.

Dla mnie to pracuje w miare poprawnie.

Gratulacje z pierwszego w tym roku lotu w goglach.

Masz racje,wrazenie jest niesamowite,a raczej nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej

 

Kolejne 2 loty

 

Pierwszy bez gogli w celu sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo

 

 

Drugi to lot w goglach, latało się bardzo przyjemnie. Zakłócenia widoczne na filmie nie były aż tak mocno widoczne w goglach ;-) ????

 

 

Peter chyba kupie ten odbiornik z tuner-13cm.uk co tak mocno promujesz ;-)

 

Hej Killerus,gratulacje z naprawdę super lotów(widoków).

Myślę ze te pr\erwy w wizji to wina serw.Moze kabelki potrzebują ekranu z folii alu?

Albo jakieś pierścienie ferromagnetyczne byś mógł zastosować .

Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo na to nie wpadłem !! Ale myśle, że to możę niebyć to, bo w domu sprawdzałem tor nadawczy bez zasilania odbiornika i serw

 

Poniżej jeszcze jeden link do lotu w goglach

 

Tym razem w nadajniku dałem antene 5dBi, w odbiorniku tak samo. Efekt o wiele gorsza jakość przesyłu sygnału.

 

 

Ps. FAjnie się lata za drugim modelem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze jedno rozwiązałem chyba problem z goglami i ich nieszczęsnym startowaniem ;-)

 

Wyprowadziłęm połączenie do zewnętrznego pakieciku i po podłączeniu li-po 3,7V za każdym razem startują bezproblemowo !!!! Najwidoczniej oryginalna bateria coś nie tak działała ?!

 

No i Peter jak zwykle miałeś racje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem przed chwilą datasheety z mojego nadajnika i odbiornika.

 

Latam na Kanale 4 (wdg. Twoich informacji Peter ten diversity, działa tylko na tym kanale) .

 

W odbiorniki Kanał 4 przyporządkowany jest do częstotliwości 2468 MHz

 

Nadajnik przacując na kanale 4 nadaje na 2470 MHz, może ta mała różnica jedyne 2 MHz ma wpływ na jakość odbioru ???

 

Odydwa urządzenia mają tę sama częstotliwość dla kanału 3, czyli 2450 MHz

 

Jak będe w domu, to popróbuje przełączyć odbiornik na kanał 3 może sie uda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marcin, Marcin.

A poczytales dokladnie ?

Przelacznik diversity, dzialajacy na kanale 4 (2,468GHz)

Odbiornik dziala-film.

A teraz...

Sprawdz w opisie cos na temat . np. baypas

oraz przesledz dokladnie schemat (wyprowadzenia nozek glowicy) w konfiguracji np. kanal 1-3.Zaznaczam, ze pdf ktory masz jest rozrysowany tylko na kanal 4.

Poza tym , jesli masz nadajnik np. z Rangewideo,na innych -nizszych kanalach moze nie pracowac.Ale juz z Airwave pracuje na wszystkich czterech.Raczej nie zgadza sie czestotliwosc Twojego rx.To pewne.8 kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, ja wiem co pisałeś, że działą tylko na kanale 4.

 

Bypas ?? ten kondensator 470uF, połączony masa- do nóżki bypass pin15

 

Potem ch1 ch2 ch3 piny 21, 22, 23. Jak zmienić kanał na odbiorniku, bo myślałem zawsze, że zwierając którąś z tych 3 nóżek do masy czy tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zabawa EZ Starem, byłem z kupmlem, który też napalił się na latanie FVP. Włąśnie teraz kłada do kupy swój model (ekektronike już ma kompletna do latanie FPV) , więc znów będzie nas o jednego więcej ;-)

 

 

Zestaw nadawczy ten sam, czyli TX 500mW RV, ale odbiornik był inny, bo podstawowy z RangeVideo. Nagrywarka Archos, jakoś tak żywo kolorki nagrywea i jakby lepsza jakość niż w V-mate.

Kanał 3, Peter znów chol...ewcia miałeś rację, to w tabeli kanałów w TX był błąd i pomylone są ustawienia dla kanałów 2 i 3, po prostu ma być na odwrót (następnym razem zapytam o numery totolotka ;) )

 

Odbiornik trzymał w ręku kumpel, ustawiał pod różnym kątem antene odbiorczą ;-) - POMAGAŁO ! Wkrótce wiecej filmów jak kumpel je wrzuci !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 3, Peter znów chol...ewcia miałeś rację, to w tabeli kanałów w TX był błąd i pomylone są ustawienia dla kanałów 2 i 3, po prostu ma być na odwrót

Dokladnie to samo napisalem w Twoim poscie.

 

Zmilczalem dyskretnie uwage ze nic nie odbiera,ale ciesze sie za sie nie mylilem (jak zwykle :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.