Skocz do zawartości

Zestaw nadawczo-odbiorczy 5,8GHz


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś coś mnie natchnęło by spróbować z pasmem 5,8GHz.

 

Moduły nadawczo odbiorcze (AirWave) juz mam upatrzone

 

Całkowity koszt to ok 87$ z przesyłką:

 

-AWM681-TX 100mW Module 22,95$

-AWM680-RX Module 27,95$

- 2 anteny 5,8GHz 2dBi 11,20$

- 5.8GHz PCB Patch Antenna 6,60$

 

Wysyłka 19$

 

Zakupu dokonam tu : www.nghobbies.com

 

Ostatni moment żeby mnie powstrzymać ;-) i skierować gdzie indziej moje fundusze..... :crazy:

 

Jeśłi mnie nie odwiedziecie od tego szalonego pomysłu :rotfl: to do końca dnia kupuje..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wydaje się, że jest to krok w poszukiwaniu alternatywnego pasma (czyt. pewniejszego) dla promowanego 2.4 GHz.

Jednak ta częstotliwość (2.4) jest już tak upchana i dalej skutecznie zapychana, że być może istnieją obawy o jej niezawodność/bezkonfliktowość za jakiś czas.

 

Ja ostatnio przymierzam się do zakupu np. słuchawek bezprzewodowych i gdzie nie natknąłem się na testy różnych zestawów, to modne 2.4 GHz są oceniane gorzej niż zestawy pracujące na zakresie wcześniej wdrożonym 835 - 850 MHz. Przede wszystkim ze względu na konflikty jakie pojawiają się z sieciami wi-fi czy telefonami tradycyjnymi.

I tu ostatnio czytałem, że są również pionierskie firmy, które wypuszczają już zestawy działające na 5.8GHz. Może to jest słuszny krok ?

 

Z zaciekawieniem będę śledził ten wątek... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni moment żeby mnie powstrzymać i skierować gdzie indziej moje fundusze.....

To ze sam sobie zmniejszasz zasieg,przechodzac wyzej,to na wlasne zyczenie.

A argument-za te pieniadze kup porzadne (sprawdzone) dwie anteny i/lub odbiornik

i znowu powiesz ze mialem racje :)

Bo z tym demonizowaniem ze 2,4 to same smieci itd. to jest tak.Jesli mamy nie selektywny odbiornik-zgoda.Jesli mamy porzadny,potrafie w centrum miasta znalezc lezacy nadajnik na ziemi wsrod setek wi-fi i innych .

Tak naprawde,to jeszcze nie trafila mnie taka wiazka,owszem , widze od czasu doczasu specyficzny pasek wi-fi na ekranie,ale te urzadzenia pracuja nizej ,wiec wystarczy przelaczyc na kanal 4 -2470MHz i po problemie.

Ba ,malo tego,ostatnie filmy,ja latam pod takim nadajnikiem :? Tyle ze ma kilkanascie Watt, a ja tylko 500 lub 1000mW-kanal 5 zadnych zaklocen :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem.Jesli dojda do mnie wszystkie informacje,podam je tutaj.

Czyli jaki odbiornik i antena.

 

No tu raczej nie moze byc lipy,w koncu cos tam widze jak lece do innej wsi.Ba ,nawet wracam (czasem) :devil:

To kwestia doboru odpowiednich klockow do tej ukladanki.

Mozna zrobic tak jak ja,opierajac sie na opisach sklepow-producenta.Na koncu tych zakupow/ tej drogi - mam karton zlomu i puste konto :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.