Skocz do zawartości

Lotki do trenerka


ejdzej88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam trenerka o rozpiętości 160cm i lekkim wziosie. Nie ma on lotek no i jak przywiało na małej wysokości skontrowałem, ale nie wyszedł z przechyłu. Lotki będę dorabiał na własną rękę no i tu pytanie jaką wilkość lotki zastosować?? To nie akrobat więc chce zamontować po serwie(9g) na lotkę. Czy jeżeli lotka będzie miała około 3x30 cm użycie ich jako klap coś da?? Czy może zastosować większe mniejsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo jeśli już to dużo bardziej porządne. Znajomi mieli zwykłe standardy na lotki. Lotki dać krawędziowe na całej długości płata i szerokości 3 cm. Do tego dwa serwa czyli jedno serwo na lotkę i można by je wychylać jako klapy z dość dobrym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mniejsze np 30cm na skrzydło to jest sens stosować?? Bo to pozwoliło by zastosować mniejsze, lżejsze i tańsze serwa niż wstawienie standartów poza tym wstawiając lotki na całym płacie musiałbym rozwalać całe poszycie....

Samolot lata spokojnie wolno(jak dla mnie to popier... jak głupi;d) więc lotki mają pomóc w niwelowaniu przechyłów, a nie do kręcenia figur. Czy do takich lotek jak starczą można dać serwa 1,3 momentu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli je zrobisz na końcu skrzydła to jako lotki powinny się spisać. Jednak serwa i tak musiały by być większe. Małe serwa się tu nie spiszą bo mają zbyt delikatne tryby i dość szybko by się uszkodziły. Najprędzej to Hs 81 bym wpakował na te małe lotki. I te lotki na końcu skrzydła będą działać tylko jako lotki. Stosowanie ich jako klapy nie przyniesie ci żadnego pożytku.

 

Ja bym zrobił lotki krawędziowe bo prędzej czy później zapragniesz pokręcić jakieś akrobacje czy mieć bardziej zwrotny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lotka powinna mieć powierzchnię równą 12% powierzchni skrzydła, obojętnie krawędziowe, czy klasyczne.

Czyli zależy nie tylko od rozpiętości ale i od cięciwy.

W trenerku pojedyncze serwo std ok 3kg spokojnie powinno wystarczyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc czyli już w miarę wiem jak to zrobić ;d

Jakie lotki zastosować??

Krawędziowe- miały by około 8% powierzchni płata

Czy takie o 30x8 na końcach skrzydeł(klasyczne??) które by miały te 12% powierzchni płata

 

No i skrzydła mają lekki wznios około 5 stopni mozliwe, że mniej, ale nie chce go likwidować, które lotki powinienem zastosować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.