Skocz do zawartości

Górnopłat Nemo E_sky czyli coś dla początkujących


Michu_94_

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Można z takiego modelu wyciągnąć silnik regielek akumulatorek serwa i odbiornik i wsadzić np do RWD 5? Jeśli tak to można wiele zaoszczędzić na zakupie nowych podzespołów.

 

 

Chcesz kupic nemo by go wybebeszyc i wsadzic do rwd?:D:D

 

kup normalnie...

 

a odnosnie latania nemo jak akrobatki w fms'ie, wyjdzie na lake , lotnisko badz cos podobnego, to zobaczysz ze nemo lata szybciej....

 

 

Ja mam pytanie, wczoraj bylem na lace, latalem sobie ladnie, fajnie sie szybuje. No i robie petle wychodze na prosta, zakret w moja strone , bardzo dostojny lot na wysokosci ok 20 m, i po chwili zaczely byc drgania silnika, pracowal stawal, pracowal stawal, modelem zaczelo rzucac, w pewnym momencie(nie reagowal na nic...) nemo dostal kopa...na full gazie w locie nurkowym pod katem 90 , zanurkowal w ziemie....(widok byl tragiczny, nawet nie opadl, wbil sie ....troszke przekladnia oberwala i silnik...

 

Prawdopodobnie do silnika dostal sie piasek badz jakies inne piaskopodobne rzeczy, mam pytanie jak oczyscic silniczek, czy da sie go rozkrecic(chcialbym tego uniknac bo go pozniej nie zloze) albo czy np sprezone w puszcze powietrze zalatwi sprawe??

 

 

dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu perypetiach kupiłem ponownie Nemo. W związku z tym kilka pytań. Przy jakim wietrze można spróbować pouczyć się latać? Nemo leży złożony już ze dwa tygodnie a ja wciąż boje się z nim wyjść. :oops: Nigdy w życiu nie latałem. Wiem, że najlepiej latać jak nie ma wiatru ale sprawdzając pogodę na icm wciąż wieje. Nie mam niestety znajomych modelarzy i muszę nauczyć się sam. Boje się, że jż przy pierwszej próbie (krecie) skończy się moja przygoda z rc. Model złożony jest w miare poprawnie, niestety nie mam pojęcia o ustawieniach przed pierwszym lotem. Co powinienem sprawdzić? Wiem, że zawsze model puszczamy pod wiatr. Może jakiś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście najlepsza jest bezwietrzna pogoda, ale lekki wiaterek nie powinien być problemem. Polecam godziny wczesno ranne lub wiczorne - wtedy wiatr zwykle jest słabszy. Moje doświadczenia są takie, że warto do oblotu wybrać łąkę ze sporą trawą - skutecznie amortyzuje ona twardsze lądowania.

Na wstępie spawdź, czy model poprawnie szybuje bez silnika wyrzucając go poziomo pod wiatr z reki najlepiej właśnie w wysokiej trawie. Jeśli okaże się, że model w którąś stronę skręca bądź pompuje albo nurkuje, to trzeba dać poprawki na trymerach, bądź sprawdzić środek ciężkości.

Jeśli wszystkoi jest OK to gaz na maksa i poziomy wyrzut pod wiatr. Podstawa to spokojne operowanie drążkami - unikanie maksymalnych wychyleń. Mój Nemo nieco nerwowo reaguje szczególnie na lotki, dlatego ja częściej używam steru kierunku. Na początek lepiej nabrać bezpiecznej wysokośći ok 20-30 metrów - w razie problemów łatwiej się uratować przed kretobiciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tyle od siebie:

 

Wazne jest by stery byly "prosto" tj by go nie zrzucalo na bok, badz rwalo w dol, lotki musza byc prosto, odnosnie uzywania steru kierunku, nie ma co sie bac uzywania lotek, ja za moim pierwszym lotem, latalem 5 metrow nad ziemia, i szlo mi dobrze, choc odradzam latania na juz nie lekkiem wietrze, sam latalem, i nemo latal bokiem!!!! ostatnio zostal uziemiony..:( ale ogolnie nemo nie jest az tak trudny w pilotazu.

 

Nie ma co sie bac!!

 

Odnosnie srodka ciezkosci, gotowiec ma juz wyznaczony srodek ciezkosci, jak co to pooperowac trymerami i git...:))

 

Zycze tyle samo ladowan co startow!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu perypetiach kupiłem ponownie Nemo. Może jakiś wskazówki?

 

Hej

 

Nie jestem fachowcem bo NEMO to moj pierwszy model zreszta zakupiony 2 miesiace temu. Fajnie ze nie zniecheciles sie po pierwszej probie i sprobowales ponownie. Moje poczatki wygladaly podobnie do Twoich i rowniez mialem ochote po pierwszych 5 probach napisac takiego posta jak Ty wczesniej. Pozniej mialem faze trzymania sklejonego modelu na polce bo lepiej sie czulem ogladajac go niz pilotujac ;D ;D ;D

Po pierwsze upewnij sie ze masz wszystko dobrze ustawione na apce (ja pierwsze trzy loty zrobilem majac wszystko poprzestawiane - efekt - kilkugodzinne ponowne klejenie). We wczesniejszych postach w tym temacie jeden z kolegow swietnie to wyjasnil takim ludziom jak my.

Po drugie jesli nigdy nie latales pocwicz najpierw na FMSie (i upewnij sie tam tez masz wszystko ustawione jak w realu)

Po trzecie lataj jak nie ma wiatru albo jest bardzo slaby.

Po czwarte i najwazniejsze - nie zniechecaj sie jak Ci sie nie uda. Pamietaj ze model sie rozwala, bo to Ty popelniles jakis blad, a nie model jest do :ass: Kilka razy go rozwalisz i skleisz, a szybko wyciagniesz wnioski.

Pozniej pozostaje tylko bloga radocha, ze potrafisz latac. Jeszcze bedziesz sie smiac ze swoich poprzednich bledow :lol2: :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Moje poczatki

Zaczelo sie jakies 4 miesiace temu.

Wizyta w sklepie modelaraskim szybkie sprawdzenie stanu gotowki i wyszedlem z NEMO pod pachą.

Standardowe problemy ze zlozeniem o ktorych w tym temacie byla mowa.

1 lot:

bardzo krotki moj blad zle ustawilem ster wysokosci tj odwrotnie.

Straty: "złożone" podwozie (reszta lotow do tej pory bez podwozia)

2 lot:

Ładny lot po łuku chociaz nie zamiezony (zle ustawiony ster kierunku)

Obylo sie bez strat

3 lot:

Model strasznie agresywnie reaguje na ster wysokosci ale daje sie kotrolowac, na wysokosci 25-30 metrow slychac wyrazny trzask, awaryjne ladowanie okazalo sie troche awaryjne

Straty: Kołpaczek na smiglo, delikatnie ulamany statecznik pionowy, no i "trzask" byl wynikiem pekniecia gumy do mocowania skrzydla, model "ladowal" na jednej

Powrot do domu:

Zmniejszylem ramie serwa do steru wysokosci przez co model zachowuje sie spokojniej

Nowe gumy do mocowania skrydel, poprawnie zamocowane smiglo,

 

Kolejne loty tego samego dnia zakonczone po naprawde delikatnym ladowaniu zlamaniem sie steru wysokosci (sklejony na patyczki od lodow, niestety balsy nie posiadam)

 

Reszta lotow juz bez problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad mozna sciagnac nemo do FMS'a ? bo ten link co podal piejar nie dziala...

 

1-Silnik bezszczotkowy TowerPro2408-21T

2-Regulator do silnika MAG 8 - 18A

3-Śmigło 9x3.8

4- aku li-pol 3 cele 1300mah

 

ile lacznie dales za ten zestaw ? do aku kupowales tez ladowarke ?

a i mozesz podac linki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy w tym modelu łatwo połamać śmigło? Czy można tutaj zamontować prop-saver?

 

Przy zakupie modelu kupilem na wszelki wypadek jedno zapasowe, okazalo sie nie przydatne (latam bez podwozia i laduje na brzuch) tzn latam na "zapasowym" bo kolorem pasuje mi do modelu a oryginal lezy w pudle

 

propsaver mozna zalozyc chyba do kazdego elektryka o ile sie nie myle, jesli jednak sie myle to prosze mnie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze śmigłami problemu być nie powinno. A co by pan wybrał na moim miejscu?

-PC Focus (kopia Easy Stara)

-Nemo :D

-Sky Lady?

 

Jak pamiętam w komplecie jest kabel do komputera :?:

 

EDIT. A czy w tym komplecie jest taki akku?

pakiet-9-6-v-650mah-ek3_3388.jpg

czy taki

Akku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to kazdy z tych modeli na poczatek bedzie ok Skylady i pc focus podejzewam ze troche wolniej.

Ja wybralem nemo ze wzgledu na lotki i slyszalem ze w skylady 2 szybko padaly serwa focusa wtedy nie bylo

 

PS pakiet jest dokladnie taki jak na pierwszym obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobzre, tylko dlaczego na tym zdjęciu http://allegro.pl/item420795735_e_sky_nemo_4kanalowy_z_lotkami_symulator_chematic.html są takie jak na pierwszym? Może są one od nadajnika? Jeśli tak, to jest do nik ładowarka? A ma pan zdjęcie, jak pan od razu rozpakował pudełko? Przepraszam, że tyle pytań zadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Silnik bezszczotkowy TowerPro2408-21T

2-Regulator do silnika MAG 8 - 18A

3-Śmigło 9x3.8

4- aku li-pol 3 cele 1300mah

 

ile lacznie dales za ten zestaw ? do aku kupowales tez ladowarke ?

a i mozesz podac linki ?

 

Witam!

Zestaw napędowy kupiłem tu http://modelhobby.republika.pl/#reg30

a pakiet tu http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_61_41&products_id=246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobzre, tylko dlaczego na tym zdjęciu http://allegro.pl/item420795735_e_sky_nemo_4kanalowy_z_lotkami_symulator_chematic.html są takie jak na pierwszym? Może są one od nadajnika? Jeśli tak, to jest do nik ładowarka? A ma pan zdjęcie, jak pan od razu rozpakował pudełko? Przepraszam, że tyle pytań zadaje...

 

Te paluszki są do aparatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.