Skocz do zawartości

Jaki patent na przechowywanie kleju CA


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak przechowywać klej CA?.

Do tej pory po użyciu kleju starałem się odessąć klej do wnętrza oryginalnej buteleczki ale zawsze coś w szyjce zostaje i podczas następnego użycia trzeba to przebijać a i tak szyjka stopniowo zarasta. Myślałem o strzykawce ale czy w igle nie będzie zasychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam w lodówce, w szczelnym woreczku z pochłaniaczem wilgoci w środku. Wtedy klej się nie starzeje i długo jest rzadki. (lodówke mam ustawiona na wysokie chłodzenie na poziomie 6 na 7 mozliwych)

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Strzykawka tak z lodówki raczej nie bedę korzystał bo jestem zapominalski a bieganie z 3 piętra do piwnicy tam i spowrotem zajmuje czas i nogi bolą.

Co wiele głów to nie jedna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pomimo tego, dobrze jest trzymać CA w lodówce, zdecydowanie wolniej następuje jego utlenianie ;)

nie rozumiem tylko dlaczego chciałeś do tego celu używać strzykawki, wystarczy że na 'podajnik' kleju nałożysz igłę i już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wrzucacie go do lodówki ?? po prostu do szczelnego worka i hop do lodówki ? ile może stać w lodówce ? :D:D czy można wrzucić go bez pochłaniacza wilgoci ?? bardzo proszę o jakieś dokładniejsze info gdzie można dostać taki pochłaniacz wilgoci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pomimo tego, dobrze jest trzymać CA w lodówce, zdecydowanie wolniej następuje jego utlenianie ;)

nie rozumiem tylko dlaczego chciałeś do tego celu używać strzykawki, wystarczy że na 'podajnik' kleju nałożysz igłę i już :D

 

"Podajnik" jest już bardzo mocno sfatygowany, trochę obcięty ale jutro spróbuję coś z tym zrobić. Co do strzykawi to myślałem nabierać porcję kleju żeby zbyt często nie otwierać buteleczki z powodu starzenia się kleju. W tej chwili mam CA "średni" więc zastosowanie igły może być problemem chyba, że końska albo tempa igła dodawana z tuszami do napełniania kartridży drukarek, jest sporej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem od ponad dwóch lat używam końcówek, pasujących na buteleczki z CA. Końcówki te (opakowanie widoczne na zdjęciu) są używane w salonach kosmetycznych do mas akrylowych do tipsów. CA się do nich nie klei, bo to polipropylen. Zatykam je, jak widać, kawałkami termokurczek, zgrzanymi na końcu. Jak na końcówce nazbiera się zaschniętego kleju, lub termokurczka wklei się mocno na końcówce, wystarczy to lekko ścisnąć szczypcami i z końcówki odchodzi taki "obwarzanek" z kleju, a ona zostaje czysta.

klejCA.jpg

Końcówki są bardzo trwałe, z 10 sztuk, po ponad dwóch latach używania, zastało tyle, co widać. Klej tak przechowywany jest zawsze gotowy do użycia, nawet po kilku tygodniach leżenia, a właściwie stania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnymi klejami sa kleje rozprowadzane przez arthobby- teoretycznie wytrzymuja 2 lata, w praktyce predzej sie je zuzyje.

 

Uzywalem kleju z tower hobbies- bardzo dobry, aczkolwiek z czasem staje sie troche gestszy, lecz nie zastyga na "kamien" jak inne dostepne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.