Skocz do zawartości

Optic, spectrum czy eclipse?


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu nadszedł czas na zmiane aparatury. W obecnej brakuje mi przedewszystkim heli.

O moich typach sporo czytałem i to moje wnioski:

Optik - fajny sprzęcik za przyzwoitą kase na + wymienne moduły a - nieczytelny wyświetlacz

Eclipse - cena również fajna, tak jak w poprzedniku wymienne moduły, podobno też nieciekawy wyświetlacz ale za to 7 kanałów.

Spektrum dx6i - nowość praktycznie niedostępny u nas a jak już to za straszne pieniądze więc tylko import. To interesuje mnie najbardziej. Odbiorniki drogie ale myśle że dość szybko potanieją.

 

Dlaczego nie wymieniłem mx-12? -brak syntezy a tylko z nią chce.

Prosze o wypowiedzi przedewszystkim posiadaczy wyżej wymienionych aparatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zł :shock: Gdzie takie ceny można znaleźć? a nie 300zł? Kompletny optic z odbiornikiem 4serwami ładowarką i reszta galanterii to ok. 650zł a eclipse z takim wyposażeniem to ok. 900zł, jak ja kupowałem nadajnik to takie ceny wśród nich były. A dx6i, w Polsce nie widziałem... To jest ta lepsza wersja DX6I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena cały czas rośnie a na wydanie mam 600zł.

Z dozbieraniem też problem bo od początku przyszłego tygodnia będe bez nadajnika :(

 

EDIT:

Jak to jest z tymi modułami spectra?

Poczytałem o nich i podobno dosyć ładnie sieją po kanałach. To prawda?

Jak sie nazywa mixer hamulców w którym klapy idą w dół a lotki w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitec eclipse był dla mnie dość sztywną aparaturą. Tak jak pisze instruktor ma dużo przełączników i to czasami daje się we znaki. Dodatkowo wszystko masz już sztywno przypisane i trzeba ręką ganiać po całej aparaturze by coś przełączyć.

 

Pozatym rozważył bym coś lepszego. Coś co ma już te 7 lub więcej kanałów. Teraz latam na mx16s i naprawdę bardzo fajne radio. To co mi się podoba to możliwość przypisywania dowolnie przełączników jaki i kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JR/Graupner MX-16s lub MPX Cocpit to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o aparatury z przedziału 600-1000zł. Sprzęt Hieca to jednak nie ta półka i do MPX-a czy JR-a mu baaaardzo daleko. Miałem Flasha 5sx, Optica, MX-12 i MX-16s i zdecydowanie te 2 ostatnie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mx-12 miała synteze byłbym już pewny. Ale patrząc na opinie modułu spektra to nie wiem czy warto się pchac w hiteca z nim. Na sam nadajnik mx-16s musiałbym naszykować minimum 750zł a to sporo. 709zł cocpit sx więc przy różnicy 40zł nie ma co go brać bo mx-16 wydaje się być sporo lepszy. A czy w mx-16s kanały zmienia się z poziomu menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.