Skocz do zawartości

Podłączenie podwójnego zasilania do odb. Optima 7.


Pitstrel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do doświadczonych kolegów z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie: czy możliwe jest podłączenie zasilania odbiornika i serw z jednego źródła zasilania, a regulatora z silnikiem do drugiego źródła zasilania. Jeśli tak to jat to wszystko podłączyć. Chcę wykluczyć sytuację gdy wlocie silnik pobierze mi cały prąd z pakietu lub gdy sfajczy się regulator (wówczas pierwszy pakiet zasili mi odbiornik z serwami). Czy da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odcinasz w kablu do regulatora przewód plusowy (czerwony), w to miejsce podlutowujesz (po stronie odbiornika) przewód plusowy z pakietu dodatkowego. Pakiet dodatkowy musi mieć napięcie w granicach wymaganych przez odbiornik i serwa, bo po drodze nie ma już żadnego regulatora napięcia. W tym samym kablu do czarnego przewodu dolutowujesz minus pakietu dodatkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można bardziej łopatologicznie. Pod jaki kanał mam podłączyć 1 pakiet zasilający odbiornik i sewa? Gdzie podłączyć 2 pakiet zasilający regulator i sinik ( z kanału 3 chcę sterować obrotami silnika) . W przypadku zaniku zasilania z 2 pakietu lub  uszkodzenia regulatora ,  pakiet 1 ma zasilać odbiornik i serwa.


Zrozumiałem, że pakiet 2 ma zasilać silnik i serwa, a jachcę by zasilał tyklo silnik z regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedys mieszkałem w Płocku, ale uciekłem na wieś 14 km od centrum miasta. Dotychczas latałem spalinami do 4 kg, ale jest to zbyt uciążliwe dla sąsiadów. Mam zamiar przesiąść sie na motoszybowce, a dokładnie na AWS 28 2,5 m z silnikiem Redox 1200/1100  - 1200 gr. ciągu. Czy wg. kolegi ten silnik wyniesie mi tego szybowca. Jeśli to możliwe to prodsze o przesłanie mi na adres: parasolo@poczta.onet.pl swojego nr tel. bym mół konsultować się na bieżąco z kolega w spr. technicznych .pozdrawiam Krzysztof Kowalski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.