Skocz do zawartości

Przygotowania do pierwszego razu :) Podsumowanie.


kamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

czy to serwo będzie ok na zamianę?

 

http://abc-rc.pl/SG-92

 

Pozdr.

K


Nie zapomnij zabrać ze sobą pieluchę, butelkę zimnej wody i wiaderko na wymiociny ... Po drugim locie zrozumiesz co piszę, bo pierwszy to niby ze stresem, ale na luzaka. Dopiero potem się nabiera szacunku :) :)

 

Hehe. Ok. Wezmę to pod uwagę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem.

 

PS. Rozbroiłem to niedziałające serwo na części pierwsze. Na jednym trybiku brakowało ząbka. Dlatego przeskakiwało.

 

Teraz zamówiłem karbonowe, pewnie będzie trwalsze. Wziąłem od razu dwa to wymienię oba w kadłubie a plastik zostanie na ewentualną wymiankę.

 

Dzięki za pomoc mam nadzieję, że teraz wystartuję.

 

Podzielę się relacją z pierwszego lotu:)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się pośmiać? ;-)

 

Póki co napotkałem jeszcze kilka problemów (chyba problemów):

 

- model ledwo stoi na kółkach (lekki dotyk u upada na ogon) - kwestia wyważenia ale nie wiem jak to zrobić

- pakiet "upchałem" prawie, że na siłę od dołu

- odbiornik lata luzem w środku kadłuba a kabelki plączą się między drucikami serwomechanizmów

 

Wiem, że lamerskie problemy ale póki co chyba tyle. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważyć wiem jak, nie wiem jaki ma być efekt. 

To wymaga pewnie sprawdzenia w powietrzu.

 

 

witam!gotowy i złożony model do lotu podeprzyj i trochę unieś za płat na palcach ( w 1/3 głębokości skrzydła licząc od krawędzi natarcia ) prawidłowo wyważony model powinien pozostać w pozycji poziomej z niewielką tendencją przechylania się na nos.

 

P.S.w Twoim opisie Kamilu widnieje Warszawa,jeśli chcesz to mógłbym pomóc ci oblatać model.pracuję w Wawie więc jak coś to pisz na PW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

P.S.w Twoim opisie Kamilu widnieje Warszawa,jeśli chcesz to mógłbym pomóc ci oblatać model.pracuję w Wawie więc jak coś to pisz na PW.

 

Dzięki Andrzejowi wykonałem dzisiaj mój pierwszy lot samolotem RC w życiu. Mój model został oblatany i tu niespodzianka - zwiozłem go do domu w całości. :) Nawet pierwszy start i pierwsze lądowanie zakończone sukcesem. Pomogła oczywiście nauka na symulatorze.

 

Dziękuję wszystkim za rady!

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.