Jump to content

Problem z Graupner NAVY V30R


Medera
 Share

Recommended Posts

Witam!

   Panie i Panowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mam mały problem z reguatorami obrotów a mianowicie;

Posiadam łódkę zanętową (katamaran) do napędu jej użyłem dwóch silników SWIFT GPX 12V dwóch regulatorów jak w temacie, wszystko zasilane z dwóch akumulatorów żelowych 12V 7Ah połączonych równolegle oraz aparatura Graupner SJ MX-10.

Aparatura ustawiona na MODE 2 sterowanie mam na prawym drążku i zworkę na mikserze DELTA (zmiksowane kanały 2 oraz 3).

Wszystko działa prawidłowo i na pełnej mocy gdy wychylam drążek przód/tył prawo/lewo problem zaczyna się gdy wychylę drążek np w przód i w lewo wtedy odpowiedni silnik wchodzi na wyższe obroty i przy powrocie drążka do pozycji w przód silniki schodzą z obtotów o jakieś 30%... Wszystko wraca do normy po ponownym uruchomieniu łódki ale powtarza się gdy wychylę drążek w któryś ze skrajnych punktów.

 Przerabiał może ktoś już ten temat? :) Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

Po ponownym uruchomieniu łódki czyli restarcie odbiornika problem ginie. Próbowałem też za pomocą BOX-a zmieniać charakterystykę wychyleń (krzywe wychyleń) A,B,C itd też bez owocnie.

Link to comment
Share on other sites

no nie musi by odbiornik tylko np regulatory silników. Miksując dwa sygnały, sumaryczny sygnał wyjściowy jest suma tych sygnałów. I gdy dajesz komendę skrętu w lewo, prawy regulator dostaje np. 150% wartości nominalnej i sobie ją ustawia jako wartość maksymalną (dla niego nominalną). Po powrocie do jazdy na wprost, odbiornik wysyła sygnal o wartości 100% ale regulator to traktuje jako wartość mniejszą.

ja bym zdją tą delte jako konfiguracje systemu i ustawił bym miksery w odbiorniku, tak aby przy wychyleniu (skręcie) np. w lewo zmniejszały obroty lewego silnika i nie zmieniały obrotów prawego silnika. I na odwrót dla wychyleń w prawo.

Link to comment
Share on other sites

Myślałem nad tym też czy stworzenie miksera z poziomu odbiornika coś zmieni? Czy ten mikser zadziała inaczej? Spróbuję tak zrobić w najbliższym czasie i dam znać co z tego wyszło. Dziękuję i Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.