Skocz do zawartości

Problem z Graupner NAVY V30R


Medera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

   Panie i Panowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mam mały problem z reguatorami obrotów a mianowicie;

Posiadam łódkę zanętową (katamaran) do napędu jej użyłem dwóch silników SWIFT GPX 12V dwóch regulatorów jak w temacie, wszystko zasilane z dwóch akumulatorów żelowych 12V 7Ah połączonych równolegle oraz aparatura Graupner SJ MX-10.

Aparatura ustawiona na MODE 2 sterowanie mam na prawym drążku i zworkę na mikserze DELTA (zmiksowane kanały 2 oraz 3).

Wszystko działa prawidłowo i na pełnej mocy gdy wychylam drążek przód/tył prawo/lewo problem zaczyna się gdy wychylę drążek np w przód i w lewo wtedy odpowiedni silnik wchodzi na wyższe obroty i przy powrocie drążka do pozycji w przód silniki schodzą z obtotów o jakieś 30%... Wszystko wraca do normy po ponownym uruchomieniu łódki ale powtarza się gdy wychylę drążek w któryś ze skrajnych punktów.

 Przerabiał może ktoś już ten temat? :) Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie musi by odbiornik tylko np regulatory silników. Miksując dwa sygnały, sumaryczny sygnał wyjściowy jest suma tych sygnałów. I gdy dajesz komendę skrętu w lewo, prawy regulator dostaje np. 150% wartości nominalnej i sobie ją ustawia jako wartość maksymalną (dla niego nominalną). Po powrocie do jazdy na wprost, odbiornik wysyła sygnal o wartości 100% ale regulator to traktuje jako wartość mniejszą.

ja bym zdją tą delte jako konfiguracje systemu i ustawił bym miksery w odbiorniku, tak aby przy wychyleniu (skręcie) np. w lewo zmniejszały obroty lewego silnika i nie zmieniały obrotów prawego silnika. I na odwrót dla wychyleń w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.