Skocz do zawartości

"Odchudzanie pakietów" - czy to działa?


maciejox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słyszałem ostatnio, że można "odchudzać" spuchnięte li-pole. Polegać ma to na zrobieniu małego otworku w baterii i spuszczeniu z niej gazów. Zamówiłem ostatnio nowe pakiety ale leżą jeszcze 3 mocno spuchnięte i zastanawiam się właśnie czy nie zrobić im takiego odchudzania. Próbował ktoś już tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tak robią ale trzeba to zrobić mądrze.

Nie można przebić ogniwa bo wtedy BUM.

Ja opuchnięte cele sciskam lekko w imadle z odpowiednimi szczękami - niemetalowymi i o takich wymiarach aby równomiernie naciskać całe ogniwo.

Można wtedy dziabnąć samą koszulkę. Nacisk jest po to aby dokładnie usunąć cały gaz i nie wpuścić powietrza do pakietu.

Otwór oczywiście trzeba zakleić. Po zabiegu ogniwa są twarde jak nowe.

Nie poprawia to znacznie wydajności pakietu ale dość trwale zmiejsza wymiary.

Chociaż ostanio odratowane 2 z 3 cel pakietu (który dłuższy czas był rozładowany do dokładnie 0.3v na cały pakiet 3s)

ponownie leciutko spuchły po kilku cyklach z rozładowaniem 2c.

Oczywiście taki zabieg jest bardziej niebezpieczny niż siedzenie na podłodze (co innego na krześle, bo można spaść) więc trzeba wykazać się myśleniem aby nie było zaraz kolejnego na forum tematu o "samoistnym" zapłonie lipola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.