Skocz do zawartości

Kruchość żywicy 5 min


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 5 minutowa żywica Durax (nowe opakowanie 2x100ml) po zastygnięciu kruszy się niewiele trudniej niż zaschnięty cukier (zaschniętą kroplę można pokruszyć paznokciem :evil: ).

Co może być tego przyczyną?

 

Pierwszy raz zauważyłem to kilkanaście dni temu, jak pękła mi dźwigienka w B17; ale myślałem, że to wina klejenia w zimnym pomieszczeniu.

Teraz kleiłem w domu i to samo.

Zywica kupiona w lecie, przechowywana w nieogrzewanym pomieszczeniu (ale temp. na pewno powyżej zera).

 

PS Proporcje chyba dobre, bo schnie dużo dłużej niż 5minut (raczej 15-20 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ją podgrzać aby była bardzo rzadka i dokładnie wymieszać w pojemnikach. Modyfikatory i wypełniacze zawarte w żywicy przechowywanej w niskich temperaturach lubią się rozdzielać od właściwej żywicy. Trzeba to dokładnie wymieszać. Używam też tej żywicy i nie miałem z nią żadnych problemów, a bywała niekiedy o wiele strasza od Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zdążyłem naprawić nią Supersportstera, wkleić dźwigienki w Minizero i B17 :shock: , Łosio skleił nią całego Benka...

 

Chyba jednak podgrzewanie niewiele pomogło :(

Widocznie raz zamarznięta już nie odzyskała swoich właściwości.

 

Dzisiaj zauważyłem, że naprawiany tą żywicą model może się rozpaść w locie :(

Na zdjęciu widać, jaki dziwny kruchy wygląd ma po zaschnięciu.

zaciekawiony łatwo skruszyłem paznokciem fragment spoinki (strzałka):

zywica.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.