Skocz do zawartości

KIT RWD 5bis - (z wątku RWD5bis)


Pioterek

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro "zmoderowano"  mój wpis - bo być może nie wyjaśniłem wystarczająco o co mi chodzi, dlatego pozwolicie Koledzy, że dokończę w tym miejscu.

 

Od jakiegoś czasu Kolega Lucasto      http://cnc.lukasto.pl/  

 

po zbudowaniu własnej  frezarki (co mu się bardzo się chwali) próbuje opracowywać ("wektoryzować") i sprzedawać kolejne KIT modeli latających, poprzednio Wicherka teraz RWD5 bis.

 

Prawa autorskie do tych modeli pomijam bo to sprawa między "wektoryzującycm"  i a osobami dysponującymi prawami do dokumentacji.

 

Mnie natomiast chodzi o tzw. standard kupiecki - jeżeli coś jest oferowane za pieniądze to powinno dawać gwarancję że będzie działać poprawnie. Dlatego zachęcałem Kolegę  Lucasto  do tego że bardziej odpowiednim byłoby wykonać najpierw własnego Wicherka 25 L i go oblatać a potem oferować KIT tego modelu dla innych.

 

Teraz mamy na tapecie RWD5 bis. Mam nadzieję, że nasz Kolega najpierw ten model sam złoży, poleci nim (może jakiś filmik wrzuci)  i jak będzie ok. dopiero zaoferuje swój KIT RWD5 bis.

 

Tak zrobiłby rzetelny producent zestawów KIT.

 

Dlaczego przywołałem RWD5 bis z modelpartner. Dlatego że jest to zestaw dobrze sprawdzony, produkowany od paru lat, złożony już przez kilku modelarzy, opisany i udokumentowany filmami. Firma włożyła w niego sporo pracy dlatego daje to gwarancję dobrze latającego modelu. Więc może nie warto robić kolejnego RW Dziaka 5 skoro już takowy na rynku istnieje. Wbrew pozorom nie jest to łatwy w budowie model - na pewno nie jako pierwsza makieta. Po zatem model tylko dostojnie lata -  nie wykonuje z założenia akrobacji, więc po jego zrobieniu nie można doskonalić dalej swoich umiejętności. Natomiast jest ładny - oczywiście jak kto lubi.

 

Żeby było jasne - jestem jak najbardziej za działalnością Kolegi, dobrze że ma zapał do kolejnych modeli, ale niech nie robi tego na skróty - stać go na własny produkt a nie tylko kopiowanie innych popularnych planów.

 

Jakiś czas temu pod adresem http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45919-pzl-m18-w-barwach-dusty/  pojawiła się relacja z budowy modelu PZL-m18 wykonanego przez Kolegę Macieja - świetna robota i dobry efekt końcowy, choć kolorystyka nie w moim guście. Model o prostych kształtach, świetnych właściwościach lotnych - podobnie  jak oryginał (patrz film). Model jest bardzo uniwersalny:  dobrze lata, może przewozić ciężary, może być holownikiem szybowców, model dobry do nauki latania  i akrobacji a przy tym półmakieta znanego Polskiego samolotu. O wiele prostszy w konstrukcji niż RWD5 bis. Na miejscu Kolegi Lucasto zainteresowałbym się tym modelem, pogadał z Maciejem - to było by to coś nowego i bardziej dla wszystkich, niż kolejny "zwektoryzowany" old timer.

 

Ale to tylko moje zdanie.

 

Pozwolisz Macieju że zamieszę zdjęcie Twojego modelu:

 

post-5634-0-33284400-1410377060.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.