Jump to content

pakiet 4,8v z akumulatorków AAA


Dragon_X
 Share

Recommended Posts

Witam, watek zapewne był poruszany na forum dlatego z góry przepraszam. Muszę zbudować pakiety. 4,8v z akumulatorów AAA, czy jakieś aku polecacie? Ładować chce je ładowarką Redox Alfa V2, czy da radę? Bardzo proszę o pilną pomoc

 

 

Jeszcze pytanie jak zabezpieczyć połączenia i dam pakiet? Koszulka twórców termokurczliwa?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Jeżeli bateria ma być z ogniw NiMh, to polecam użycie ogniw z obniżonym poziomem samorozładowania, np. Sanyo ENELOOP, lub odpowiedników innych firm, np. Panasonic, Varta... Ale z praktyki-Eneloop`y są chyba najlepsze. Ogniwa należy umiejętnie polutować (by ich nie zniszczyć przegrzaniem). No i całą baterię ogniw najlepiej obkurczyć cienką (przezroczystą) folią termokurczliwą (do kupienia np. na Allegro. Będzie najtaniej). Nie polecam oklejania taśmą samoprzylepną (jaka by nie była). Będzie z nich zawsze wypełzał klej (baterie lekko się grzeją). Taki lepiący się pakiecik nie jest przyjemny w uzytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

To zależy do czego potrzebujesz tych baterii. Jeżeli do zasilania modelu spalinowego to jakieś 2500mAh powinny wystarczyć. Przemyśl też czy nie chciałbyś połączyć 5 akumulatorków i wtedy bedziesz miał 6,0V (oczywiście jeżeli chodzi o zasilanie serw w modelu :) )

Link to comment
Share on other sites

Myślałem o 5x1,2v le jestem ograniczony miejscem i ciężarem ale przede wszystkim miejscem. Kupiłem 4x Sanyo eneloop 750mah. Zrobię dwa pakiety i zobaczymy.. Do drugiego modelu uzyje zwykłych AA i tam użyję 5xAA.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.