Jump to content

Akumulatorki w apce


Grzechu

Recommended Posts

witajcie! :)

 

pech by chciał, dostałem apkę, z radością zacząłem szukać moich 8 sztuk akusów GP 1800, znalazłem 7... w mieście nie mają tego... a chciałem na święta polatać symulatorem...

 

pytanie: czy jak będzie konfiguracja 4x GP 1800 i 4xGP 1600 nic się nie stanie? (dałbym 8 sztuk 1800 i 2 sztuki 1600 ale dając 4x1600 tylko raz będę ładował (bo 4x1800 mam naładowane)

 

jak to jest w apkach (e-sky), akusy dadzą 9,6V, zaś baterie 12V, jakbym wsadził baterie, aparatura sama wyrównuje napięcie?

 

prosiłbym o możliwie szybką pomoc, chciałbym jeszcze dziś odpalić symulator (a parę ładnych godzin muszą się ładować)

Link to comment
Share on other sites

Guest tom_tom

Cześć

 

Zniszczysz akumulatory, nie rób tak. Lepiej kup 1 sztukę innych 1800 i po prostu daj do pakietu. Wpierw wszystkie rozładuj. Połącz w pakiet i naładuj.

 

Jeżeli nie zależy Ci na akumulatorach, to w ostateczności możesz zrobić pakiet 4 x 1800 + 4 x 1600 ale akumulatory muszą być wszystkie rozładowane i naładowane parę razy po spakietowaniu. Całość będzie mało żywotna, będziesz musiał uważać żeby nie rozładowywać pakietu do końca, ponieważ 1800-tki zaczną ładować słabsze 1600-tki i te słabsze ulegną przebiegunowaniu.

 

Co do różnic w napięciu - mówiąc w przybliżeniu, naładowane akumulatorki NiMH mają około 1,4 V, podobnie jak ogniwa jednorazowe 1,5 V. Podczas obciążenia akumulatorki trzymają stałe napięcie rzędu 1,3 V i dopiero spadają do 1 V przy samym końcu rozładowywania. Natomiast ogniwa jednorazowe spadają od 1,5 V w dół, wraz z upływem czasu rozładowywania, więc w pewnym okresie pracy aparatura dostaje podobne napięcia i z tego, i z tego.

 

Pozdrawiam - Tomek

Link to comment
Share on other sites

W tej aparaturze nie ma pakietu wsadza się aku jak pojedyncze baterie między blaszki, jeśli tak, to śmiało możesz dać 4x1800+4x1600 tylko przy ładowaniu ładuj je osobno nie mieszaj 1600 z 1800 i będzie ok.Sam tak dawałem do pelikana.

oczywiście jeśli jednak jest potrzeba zrobienia pakietu to zapomnij o tym co ja piszę i zrób jak radzi kolega z góry.I nigdy nie ładuj ich razem w apararurze tylko wyjmuj do ładowania.To ważne jest bardzo.Po 4 jednakowe do ładowarki.

Link to comment
Share on other sites

jak masz taką łądowarkę co całą noc ładuje prądem ok 80mA to śmiało możesz ładować wszystkie naraz mimo że są różne. żadnego nie skrzywdzisz gdyż prądy do 0,1C są bezpieczne dla akumów nimh

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.