Skocz do zawartości

Akumulatorki w apce


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie! :)

 

pech by chciał, dostałem apkę, z radością zacząłem szukać moich 8 sztuk akusów GP 1800, znalazłem 7... w mieście nie mają tego... a chciałem na święta polatać symulatorem...

 

pytanie: czy jak będzie konfiguracja 4x GP 1800 i 4xGP 1600 nic się nie stanie? (dałbym 8 sztuk 1800 i 2 sztuki 1600 ale dając 4x1600 tylko raz będę ładował (bo 4x1800 mam naładowane)

 

jak to jest w apkach (e-sky), akusy dadzą 9,6V, zaś baterie 12V, jakbym wsadził baterie, aparatura sama wyrównuje napięcie?

 

prosiłbym o możliwie szybką pomoc, chciałbym jeszcze dziś odpalić symulator (a parę ładnych godzin muszą się ładować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zniszczysz akumulatory, nie rób tak. Lepiej kup 1 sztukę innych 1800 i po prostu daj do pakietu. Wpierw wszystkie rozładuj. Połącz w pakiet i naładuj.

 

Jeżeli nie zależy Ci na akumulatorach, to w ostateczności możesz zrobić pakiet 4 x 1800 + 4 x 1600 ale akumulatory muszą być wszystkie rozładowane i naładowane parę razy po spakietowaniu. Całość będzie mało żywotna, będziesz musiał uważać żeby nie rozładowywać pakietu do końca, ponieważ 1800-tki zaczną ładować słabsze 1600-tki i te słabsze ulegną przebiegunowaniu.

 

Co do różnic w napięciu - mówiąc w przybliżeniu, naładowane akumulatorki NiMH mają około 1,4 V, podobnie jak ogniwa jednorazowe 1,5 V. Podczas obciążenia akumulatorki trzymają stałe napięcie rzędu 1,3 V i dopiero spadają do 1 V przy samym końcu rozładowywania. Natomiast ogniwa jednorazowe spadają od 1,5 V w dół, wraz z upływem czasu rozładowywania, więc w pewnym okresie pracy aparatura dostaje podobne napięcia i z tego, i z tego.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej aparaturze nie ma pakietu wsadza się aku jak pojedyncze baterie między blaszki, jeśli tak, to śmiało możesz dać 4x1800+4x1600 tylko przy ładowaniu ładuj je osobno nie mieszaj 1600 z 1800 i będzie ok.Sam tak dawałem do pelikana.

oczywiście jeśli jednak jest potrzeba zrobienia pakietu to zapomnij o tym co ja piszę i zrób jak radzi kolega z góry.I nigdy nie ładuj ich razem w apararurze tylko wyjmuj do ładowania.To ważne jest bardzo.Po 4 jednakowe do ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.