Skocz do zawartości

moduł frsky wariuje ?!


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

             Pewnego słonecznego dnia wziąłem model i poszedłem polatać, położyłem włączoną aparaturę na ziemi, i podłączyłem baterie do modelu.jakie było moje zaskoczenie jak podczas podłączenia serwa zaczęły wariować, oczywiście od razu wypiąłem wszystko i na nowo załączyłem, lecz nic nie pomogło... wkurzony poszedłem do domu. Sprawdziłem  na każdym reglu,  serwie czy  baterii podobna reakcja. 

Co mnie zaskoczyło to to że po dotknięciu w moduł lub w tył aparatury zaczęły sie serwa same ruszać a silnik obracać.

 

Wnioskuje że odbiornik  jest raczej ok (nie mam jak sprawdzić) natomiast moduł a może i sama aparatura coś się ...%^@#*^(#/.. przed pójściem latać w domu sprawdziłem wszystko od nowa i było ok, czyżby te niechciane ruchy serw miały miejsce od położenia aparatury na ziemi ??

-dodam że nie mokrej,

latam na turnigy 9x moduł frsky telemetry ten wpinany z tyły i odbiornik 8 kanałów też telemetria.

Szczerze mówiąc nie słyszałem o takim przypadku jeszcze co mnie dodatkowo zastanawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kładź apki na ziemi bo Ci mrówki zjedzą :)

 

"Co mnie zaskoczyło to to że po dotknięciu w moduł lub w tył aparatury zaczęły sie serwa same ruszać a silnik obracać."

 

Co przez to rozumiesz ? Czy aparatura nie była zbyt blisko odbiorniia (40 cm czy 1 metr ..) ? Może tu jest problem (zatkanie toru odbiornika i stany nieustalone co jest normalnym zachowaniem) .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po dotknięciu w moduł lub w tył aparatury zaczęły sie serwa same ruszać... po prostu kiedy lekko ,,puknę" w tył aparatury lub w bok serwa się same zaczynają się obracać, dodatkowo czasem gdy podłącze baterie do regla, i chce poruszyć serwem nie ma żadnej reakcji, muszę poruszyć przepustnicą i wtedy serwa drgają mniej lub więcej i mogę nimi poruszać tak jak być powinno. odległość sprawdzałem do ok. 5-6m efekt ten sam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze podziałałem i jak sie okazało to jeszcze jak miałem stary moduł(fabryczny) wlutowałem rezystor to puścił lut z jednej strony i najpradopodobnie to było przyczyną zaburzeń serw. teraz przylutowałem ponownie i póki co jest ok wszystko, jeszcze dziś zrobie testy sprawdzające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.