Jump to content

Wyposarzenie do extry 300s 1,6m

ZYSKU RC

Recommended Posts

Witam jak w temacie pomóżcie jakie wyposarzenie włożyć do takiej maszynki

http://nastik.pl/black-horse-extra-300s-p-1387.html

Jak narazie mam odbiornik Hitec HFD-08RO i serwa z poprzedniego modelu:

Hitec 311

Hitec 325HB

Hitec 475HB

GWS S03T/2BBMG

Chciałem dokupić jeszcze hs325hb(lotki) i 475hb(wysokosc) zostaje kierunek. GWS napewno sie nie nadaje bo za wolne.

Czy silnik ASP 4-t 15ccm da rade z tym modelem?

I jak rozwiązać zailanie chciałbym jak najniżej wypaść wagowo więc chyba pokuszę sie o LI-pole i jakis ubec na 6V.

Co o tym myslicie?

Zrób po prostu próbę na ziemi - dość prostą, "kołkujesz" model, ster kierunku w położenie max. wychylenia, gaz na max i patrzysz co się dzieje - jeśli ster pójdzie dalej jak zdejmiesz gaz czyli strumień zdołał odchylić pow. sterową to za słabe serwo aby startować modelem akrobacyjnym.

kolega lata tym modelem na asp 12,5 2t i mocy wystarcza, acha wysokość w tym modelu rozwiązana jest na dwóch serwach, miał mały broblem z wyważeniem pakiet max z tyłu :D

Z tego co sie orientowalem w temacie to przy modelach rzedu 1,8-2 m serwa powinny miec min. 7 kgcm a na ster kierunku 10-12 kgcm w przypadku modeli 3D. Tak tez zalecaja producenci samolotow. Do tego jeszcze postaraj sie miec jak najszybsze serwa. Ja na ster kierunku bede kupowal serwo z predkoscia rzedu 0,08 sek. Ale z serwami 0,11-0,12 tez sobie niezle polatasz. Zapomnij o serwach 0,18-0,2 sek do latania 3D.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.